Měl jsem nejlepší místo v hale, lebedil si gólman. Viděl z něj i dva body Pastrňáka

Aktualizováno 25. 11. 2021 9:31
David Pastrňák gólem a asistencí pomohl hokejistům Bostonu k výhře nad Buffalem 5:1. V nočním programu NHL se střelecky prosadil také Pavel Zacha, jehož New Jersey podlehlo Minnesotě 2:3 po samostatných nájezdech, a Tomáš Hertl, jenž přispěl k vítězství San Jose 6:3 nad Ottawou. Jednou nahrávkou pomohli k výhrám svých týmů Jakub Voráček, Ondřej Kaše, Filip Hronek a Jakub Zbořil.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Pastrňák první bod zapsal ve 14. minutě, kdy zakončoval ve skrumáži před brankovištěm a jeho střelu dorazil za brankáře Aarona Della kapitán Bruins Patrice Bergeron. Šestý gól v sezoně vstřelil havířovský rodák v 17. minutě, kdy tvrdou ranou z levého kruhu trefil prostor na přední tyči Dellovy branky.

Na čtvrtém gólu Bruins se v závěru první třetiny podílel český obránce Jakub Zbořil. Střelu čtyřiadvacetiletého beka vyrazil Dell pouze k hokejce Mikea Reillyho, jenž zvýšil na 4:1. Finální podobu výsledku dal v 56. minutě Taylor Hall.

"Byla zábava kluky sledovat. Měl jsem nejlepší místo v hale. Jsme šťastní, za pohodlnou výhru," řekl brankář Bostonu Jeremy Swayman, který 24 zákroky oslavil třiadvacáté narozeniny.

New Jersey po dvou třetinách prohrávalo s Minnesotou 0:2, zdařilá třetí část ale Devils pomohla alespoň k bodu. Kontaktní gól vstřelil v 44. minutě Zacha, jenž využil přihrávku Nica Hischiera zpoza branky a osmou trefou v sezoně snížil na 1:2. Brněnský rodák se dělí s Hertlem o pozici nejlepšího českého střelce v soutěži.

"Měli jsme šance na to, abychom se dostali do hry dříve, ale bohužel jsme je nevyužili a prosadili jsme se až ve třetí části," litoval neproměněných příležitostí trenér Devils Lindy Ruff.

Prodloužení zařídil minutu a sedm sekund před koncem základní hrací doby Jegor Šarangovič. V nastavení branka nepadla a jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl Kevin Fiala, který zařídil Wild bod navíc.

Hertl osmý gól v sezoně vstřelil v úvodu druhé části, kdy poslal San Jose do vedení 2:1. Odchovanec pražské Slavie v rychlosti převzal přihrávku Tima Meiera a ranou nad rameno překonal brankáře Matta Murrayho.

Hertl v devatenácti zápasech nasbíral 13 bodů a je třetím nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Lépe na tom jsou jen Pastrňák (5+12) a Jakub Voráček (1+15).

Voráček si šestnáctý bod v sezoně připsal v 50. minutě zápasu proti Winnipegu. Český křídelní hráč v přesilové hře našel obránce Zacha Werenského, který zvýšil vedení Columbusu na 2:0. Blue Jackets zásluhou Andrewa Peekea přidali ještě jeden gól a porazili Jets 3:0.

Vyhrálo také Toronto, které uspělo v Los Angeles 6:2. Podíl na vítězství Maple Leafs měl i Kaše, který připravil první branku utkání pro Alexandera Kerfoota. Rodák z Kadaně povedenou "žabkou" našel kanadského útočníka a bodoval ve druhém zápase za sebou. David Kämpf, Kašeho spoluhráč z třetího útoku Maple Leafs, ve středečním utkání nebodoval.

Výsledky NHL:

Colorado - Anaheim 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 20. Makar, 23. Newhook, 31. Aube-Kubel, 41. Kadri, 56. Ničuškin - 5. a 57. Milano. Střely na branku: 36:26. Diváci: 16.343. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Landeskog, 3. Johansson (všichni Colorado).

Nashville - Vegas 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky: 46. a 54. F. Forsberg - 20. Stephenson, 24. J. Röndbjerg, 32. A. Brooks, 49. Pietrangelo, 59. Mark Stone. Střely na branku: 28:35. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson (Vegas), 2. F. Forsberg (Nashville), 3. Pietrangelo (Vegas).

Columbus - Winnipeg 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 16. Hofmann, 47. Werenski (J. Voráček), 57. Peeke. Střely na branku: 32:36. Diváci: 15.733. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Hofmann, 3. Z. Werenski (všichni Columbus).

Detroit - St. Louis 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 14. L. Raymond, 28. Dylan Larkin, 45. Erne, 59. Fabbri (Hronek) - 11. Bučněvič, 42. Perron. Střely na branku: 23:37. Diváci 18.711. Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Dylan Larkin, 3. Fabbri (všichni Detroit).

Florida - Philadelphia 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 44. S. Bennett, 63. Ekblad - 8. Farabee. Střely na branku: 45:33. Diváci: 15.545. Hvězdy zápasu: 1. Ekblad, 2. Bobrovskij (oba Florida), 3. Martin Jones (Philadelphia).

New Jersey - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

Branky: 4. Zacha, 59. Šarangovič - 13. Hartman, 20. N. Sturm, rozhodující sam. nájezd K. Fiala. Střely na branku: 42:27. Diváci: 14.735. Hvězdy zápasu: 1. K. Fiala (Minnesota), 2. Nico Hischier (New Jersey), 3. Cam Talbot (Minnesota).

NY Islanders - NY Rangers 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 44. Andreoff - 21. a 52. Kreider, 35. a 45. K. Rooney. Střely na branku: 21:21. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. K. Rooney, 3. Reaves (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Vancouver 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky: 21. Rust, 28. Rodrigues, 36. Aston-Reese, 59. B. McGinn - 55. Horvat. Střely na branku: 37:37. Diváci: 17.590. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. McGinn, 3. Rodrigues (všichni Pittsburgh).

Washington - Montreal 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

Branky: 4. N. Dowd, 10. Carlson, 15. Sgarbossa, 30. Kuzněcov, 42. T. Wilson, 46. D. Orlov - 19. Evans, 39. Caufield, 58. Lehkonen. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. Carlson, 3. Ovečkin (všichni Washington).

Buffalo - Boston 1:5 (1:4, 0:0, 0:1)

Branky: 11. Okposo - 14. Bergeron (Pastrňák), 15. Coyle, 17. Pastrňák, 19. M. Reilly (J. Zbořil), 56. T. Hall. Střely na branku: 25:47. Diváci: 9416. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Pastrňák, 3. Foligno (všichni Boston).

Los Angeles - Toronto 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)

Branky: 22. Arvidsson, 57. Durzi - 5. Kerfoot (O. Kaše), 24. Engvall, 26. Tavares, 34. Matthews, 36. Spezza, 44. Bunting. Střely na branku: 32:38. Diváci: 15.166. Hvězdy zápasu: 1. Sandin, 2. Matthews, 3. Durzi (všichni Toronto).

Seattle - Carolina 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky. 25. McCann, 57. Marcus Johansson - 19. Brendan Smith. Střely na branku: 22:36. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Marcus Johansson, 2. Grubauer (oba Seattle), 3. F. Andersen (Carolina).

Arizona - Edmonton 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Branky: 4. Keller, 54. T. Boyd, 56. Gostisbehere - 15. a 60. McDavid, 31. a 54. Draisaitl, 48. Kassian. Střely na branku: 27:44. Diváci: 12.845. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Keller (Arizona).

San Jose - Ottawa 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Branky: 8. Nieto, 21. Hertl, 40. Bonino, 52. T. Meier, 59. Couture, 60. J. Middleton - 14. Norris, 35. B. Tkachuk, 37. C. Brown. Střely na branku: 29:29. Diváci: 10.076. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Couture, 3. Bonino (všichni San Jose).