Pastrňák dvakrát skóroval do sítě Nevirtha. Kempný se poprvé trefil za Chicago

2. 10. 2016 9:18
Gólem a jednou přihrávkou navíc pomohl k výhře nad New York Rangers forvard Pavel Zacha z New Jersey.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

New York - Český útočník David Pastrňák přispěl dvěma góly a jednou asistencí k vítězství hokejistů Bostonu v přípravném utkání na NHL na ledě Philadelphie 4:3 po samostatných nájezdech. Gólem a jednou přihrávkou pomohl k výhře nad New York Rangers 5:4 forvard Pavel Zacha z New Jersey. Skóroval také obránce Michal Kempný, který se podílel na vítězství Chicaga nad St. Louis 4:0.

Dvacetiletý Pastrňák se po účasti na Světovém poháru v Torontu představil ve čtvrtém přípravném utkání Bruins poprvé a byl u všech branek svého týmu v základní hrací době. Nejdříve ve třetí minutě asistoval u trefy Dantona Heinena, který překonal Michala Neuvirtha a otevřel skóre.

Za šest minut vyrovnal po přihrávce Jakuba Voráčka Sean Couturier, ale ve 25. minutě vrátil Bostonu vedení Pastrňák. Skóre sice otočili Jordan Weal a Brayden Schenn, Pastrňák však ve 37. minutě vyrovnal. V nájezdech se sice jako jediný hráč Bruins neprosadil, ale Heinen a Jake DeBrusk skórovali a za Flyers se prosadil je Weal. Pastrňák byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

O rok mladší Zacha nejdříve ve 33. minutě v přesilové hře asistoval u trefy Taylora Halla, který dostal Devils do vedení 3:2, a za tři minuty sám zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Ještě ve druhé třetině upravil na 5:2 John Moore a Rangers v závěrečném dějství už jen zkorigovali výsledek.

Kempný, který po roční působení v KHL v Omsku podepsal s Chicagem jako nedraftovaný volný hráč roční kontrakt, ve 28. minutě zvýšil na 2:0. Dvěma góly pak potvrdil vítězství Blackhawks Tyler Motte.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Ottawa - Montreal 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 22. Hoffman, 27. Turris - 1. Byron, 60. Flynn, 61. Danault.

New Jersey - New York Rangers 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

Branky: 6. a 9. Bennett, 33. Hall (Zacha), 36. Zacha, 39. J. Moore - 4. Fast, 29. Gilmour, 44. Grabner , 57. Zibanejad.

New York Islanders - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), hráno v Bridgeportu

Branky: 44. Lee - 14. Schmidt, 51. Eller.

Philadelphia - Boston 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 9. Couturier (Voráček), 27. Weal, 29. B. Schenn - 25. a 37. Pastrňák, 3. Heinen(Pastrňák), rozhodující sam. nájezd DeBrusk. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 64:56 minuty, inkasoval z 28 střel tři branky a úspěšnost zákroků měl 89,3 procenta.

Nashville - Tampa Bay 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 20. Fisher, 26. Subban, 33. Ribeiro, 56. Bass - 6. Nestěrov, 36. Filppula, 44. Conacher. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 59:22 minuty, inkasoval z 26 střel tři branky a úspěšnost zákroků měl 88,5 procenta.

Chicago - St. Louis 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky: 40. a 60. Motte, 33. Panarin, 38. Kempný.

Arizona - Anaheim 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 12. Duclair, 52. D. Strome, 64. Doan - 6. Sgarbossa, 14. Sörensen.