Pastrňák díky kurióznímu odrazu zavelel k velkému obratu, Boston znovu slaví

23. 12. 2022 6:55
I když hokejisté Bostonu rychle prohrávali v NHL s Winnipegem 0:2, nakonec slaví další výhru. K velkému obratu zavelel kuriózním gólem David Pastrňák, jenž pak asistoval i u vyrovnávací trefy. Bruins zvítězili 3:2 a bodovali i ve 20. domácím zápase sezony. Pastrňák byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.
Sestřih utkání Boston - Winnipeg | Video: Asociated Press

Jets šli po chybě domácího útočníka Pavla Zachy, jenž prohrál souboj u mantinelu, hned ve 118. vteřině do vedení. V 8. minutě po trefě Harkinse už ztráceli Bruins dva góly.

Ve 33. minutě nahodil Foligno puk do útočné třetiny, gólman Winnipegu se pro něj vydal za branku, ovšem touš se nečekaně odrazil od zadního hrazení, další odraz o tyčku ho poslal přesně na hokejku Pastrňáka a ten snadno skóroval.

Dal tak už svůj 22. gól v aktuálním ročníku soutěže. Zároveň nastartoval Bruins k velkému obratu. Sám k němu přispěl ještě o necelé tři minuty později, když jeho sraženou střelu tečoval DeBrusk za záda Hellebuycka a bylo srovnáno. Pro Pastrňáka to byla 23. asistence v sezoně. Havířovský rodák bodoval už v deseti utkáních v řadě, získal v nich třináct bodů (8+5).

Vítězný gól pak vstřelil v 52. minutě Foligno a Boston dál suverénně vládne celé NHL. Stal se navíc desátým týmem v historii soutěže, který bodoval v každém z úvodních dvaceti domácích utkání v sezoně. Z toho osmnáct skončilo vítězstvím Bruins.

Martin Nečas pomohl brankou k výhře Caroliny 4:3 v prodloužení na ledě Pittsburghu. První tři góly zápasu padly v 18. minutě během 32 vteřin.

Skóre otevřel Crosby, ale rychle odpověděl Nečas, který pohotově doklepl puk do odkryté branky. Jeho spoluhráč Chatfield vzápětí vsítil druhý gól Caroliny, ale domácí otočili v dalším průběhu trefami McGinna a Rusta.

Zápas poslal Staal v 56. minutě do prodloužení, které ukončil Slavin už po 23 vteřinách.

Výsledky NHL:

Boston - Winnipeg 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky: 33. Pastrňák, 35. DeBrusk (Pastrňák), 52. Foligno - 2. Scheifele, 8. Harkins. Střely na branku: 39:27. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Pastrňák, 3. Swayman (všichni Boston).

Toronto - Philadelphia 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Branky: 37. Järnkrok, 40. Marner, 41. Bunting, 52. Nylander - 5. DeAngelo, 53. Frost, 54. Farabee. Střely na branky: 34:19. Diváci: 18.908. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Marner, 3. Bunting (všichni Toronto).

NY Rangers - NY Islanders 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky: 18. Panarin, 26. J. Gauthier, 43. Goodrow, 58. Kakko, 59. Trocheck - 13. Lee, 23. Barzal, 29. Romanov. Střely na branku: 34:18. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu. 1. J. Gauthier, 2. Kakko, 3. Goodrow (všichni NY Rangers).

Ottawa - Washington 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 5. DeBrincat, 44. Batherson - 8. Kuzněcov, 26. Milano, 63. Johansson. Střely na branku: 25:40. Diváci: 17.231. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Talbot (Ottawa), 3. Johansson (Washington).

Pittsburgh - Carolina 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 18. Crosby, 40. McGinn, 53. Rust - 18. Nečas, 18. Chatfield, 56. J. Staal, 61. Slavin. Střely na branku: 27:36. Diváci: 18.075. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. J. Staal (oba Carolina), 3. Rust (Pittsburgh).

Vancouver - Seattle 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:3, 3:1 - 0:0)

Branky: 29., 59. a rozhodující sam. nájezd E. Pettersson, 18. Pederson, 46. Kuzmenko, 49. Boeser - 24. a 47. Sprong, 8. McCann, 24. Bjorkstrand, 34. Wennberg. Střely na branku: 37:36. Diváci: 18.794. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Sprong (Seattle), 3. Pederson (Vancouver).

Los Angeles - Calgary 4:3 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 17. Vilardi, 42. Danault, 42. Lizotte, 64. Kempe - 4. Huberdeau, 47. Toffoli, 54. Dube. Střely na branku: 32:30. Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 16.731. Hvězdy zápasu: 1. Lizotte, 2. Vilardi, 3. Kempe (všichni Los Angeles).

San Jose - Minnesota 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 1. E. Karlsson, 12. Gregor, 33. Meier, 38. Lindblom, 60. Labanc - 3. Eriksson Ek, 40. Zuccarello. Střely na branku: 25:26. Diváci: 13.128. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Meier, 3. Bonino (všichni San Jose).

2. Winnipeg 33 21 1 11 110:84 43
3. Minnesota 33 19 2 12 106:95 40
4. Colorado 31 18 2 11 93:82 38
5. St. Louis 33 16 1 16 101:119 33
6. Nashville 31 14 4 13 80:95 32
7. Arizona 31 10 5 16 85:116 25
8. Chicago 31 7 4 20 70:120 18