Pastrňák dělal, co mohl. Jeho gól a asistence ale Bostonu nepomohly, Bruins padli s Rangers

9. 11. 2017 6:20
Hokejisté Bostonu prohráli na venkovním ledě potřetí za sebou. Tentokrát nestačili na New York Rangers.
David Pastrňák v klubku spoluhráčů z Bostonu Bruins
David Pastrňák v klubku spoluhráčů z Bostonu Bruins | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu bodoval potřetí v řadě, jeho gól a asistence ale nezabránily prohře Bruins na ledě New York Rangers 2:4. Domácí zvítězili v pátém utkání po sobě.

Skóre otevřel v 10. minutě dvaadvacetiletý ruský útočník Rangers Pavel Bučněvič střelou pod horní tyč. O rok mladší Pastrňák odpověděl o 21 vteřin později poté, co před brankovištěm pohotově zareagoval na odražený puk od mantinelu po střele Patrice Bergerona.

Rozhodující dvoubrankový náskok zařídil Rangers v první třetině v rozmezí 29 sekund Jimmy Vesey. Obě jeho branky padly po důrazné hře před gólmanem Tuukkou Raskem. Vesey se stal prvním hráčem newyorského týmu, jenž se prosadil dvakrát během necelé půlminuty od 14. listopadu 2006. Tehdy Jaromír Jágr vstřelil New Jersey dvě branky za 26 vteřin.

Veseyho druhá trefa byla nakonec vítězná. Boston dokázal v 47. minutě už jen snížit zásluhou Bergerona, na jehož gólu se podílel i Pastrňák. Dva body pro domácí pojistil do prázdné branky Rick Nash.

Boston doplatil na nepovedenou první třetinu a venku prohrál potřetí za sebou. "Musíme být připravení jako tým od úvodního vhazování. V posledních zápasech jsme byli pomalí. Nemůžeme vyhrát, když soupeři dovolíme zpočátku několikrát skórovat," zlobil se Pastrňák.

Vesey ukončil třízápasový gólový půst a byl zvolen druhou hvězdou večera. "Každé mužstvo potřebuje příspěvek od všech čtyř útoků. Považuju se za střelce, v předchozích zápasech jsem měl šance, ale neproměnil. Dneska jsem dal dvě upachtěné branky a od nich se možná odrazím," uvedl americký útočník.

Výkon mužstva se zamlouval také brankáři Henriku Lundqvistovi. "Podle mě jsme hráli velmi chytře. Udali jsme tón v první třetině a poté, co srovnali, jsme ještě víc zabrali," řekl švédský gólman, jenž si za 31 zákroků vysloužil ocenění první hvězda zápasu.

Toronto porazilo Minnesotu 4:2. Wild nepomohly dvě branky Jasona Zuckera, všech ostatních 35 střel zastavil Dán Frederik Andersen. Kanadský klub se musel obejít bez zraněné jedničky draftu z roku 2016 Austona Matthewse, který přerušil sérii 98 zápasů, do nichž od příchodu do NHL v minulé sezoně nastoupil.

Tampa Bay díky výhře 5:1 v San Jose poskočila do čela ligy o bod před St. Louis. Zápasu dominoval první útok Tampy. Jeho členové Vladislav Namestnikov, Steven Stamkos a Nikita Kučerov si připsali po třech bodech. Namestnikov dvakrát skóroval, Stamkos měl tři asistence a vede s 28 body soutěž produktivity. Kučerov je zase díky 15. gólu v čele tabulky střelců o dva zásahy před dalším Rusem Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu.

Výsledky NHL:

Toronto - Minnesota 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 13. Kadri, 24. Marleau, 44. Carrick, 60. C. Brown - 19. a 56. Zucker. Střely na branku: 19:37. Diváci: 19.049. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Toronto), 2. Zucker (Minnesota), 3. Marleau (Toronto).

NY Rangers - Boston 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Branky: 15. a 16. Vesey, 10. Bučněvič, 60. Rick Nash - 11. Pastrňák, 47. Bergeron (Pastrňák). Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. H. Lundqvist, 2. Vesey (oba NY Rangers), 3. Bergeron (Boston).

San Jose - Tampa Bay 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 1. Donskoi - 33. a 47. Namestnikov, 8. Dotchin, 21. Kučerov, 30. Koekkoek. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.044. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Namestnikov, 3. Vasilevskij (všichni Tampa Bay).