Pastrňák dělal, co mohl, ale jeho dva góly nestačily. Výhru bral nahrávač Voráček

1. 2. 2019 7:47
Útočník David Pastrňák pokořil ve čtvrtečním utkání NHL dvěma brankami potřetí v kariéře hranici 30 gólů, hokejisté Bostonu ale podlehli Philadelphii 2:3 v prodloužení. Havířovský rodák se stal druhou hvězdou večera. Jakub Voráček si v dresu Flyers, kteří zvítězili pošesté v řadě, připsal dvě asistence.
Útočník Bostonu David Pastrňák (vpravo) se snaží obelstít kapitána Philadelphie Clauda Girouxe. | Foto: Reuters

Pastrňák v sezoně 2016/2017 nastřílel 34 branek v 75 zápasech. O rok později odehrál o sedm soubojů více a střeleckou bilanci si vylepšil o jeden zásah. Na současných 30 tref potřeboval jen 51 duelů, a pokud by mu gólový průměr vydržel do konce ročníku, dostal by se na číslo 48.

Dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hokejistu roku bodoval ve třetím utkání po sobě, Bruins však ve všech případech prohráli. "Je to těžké. Když jdeme do třetí třetiny s vedením, musíme ho udržet a nesmíme se bát. Dvacet minut je dlouhá doba, zvlášť v hokeji," poznamenal Pastrňák, jemuž se povedlo vstřelit dvě branky v jednom utkání poprvé od 26. listopadu.

Nejproduktivnější hráč Bostonu otevřel skóre ve 4. minutě v přesilové hře, když zamířil přesně ze své oblíbené pozice z levého kruhu střelou bez přípravy, z níž pár vteřin předtím minul.

Podívejte se na první gól Davida Pastrňáka:

Flyers odpověděli v závěru úvodního dějství. Voráček vyslal přihrávkou z obranné modré Philadelphie Claudea Girouxe do samostatného úniku a kapitán Flyers překonal Tuukku Raska.

Voráčkova přihrávka a zakončení Girouxe:

Finský gólman nastoupil poprvé od 19. ledna, kdy při kolizi s útočníkem New York Rangers Filipem Chytilem utrpěl otřes mozku. "Už pár dnů se cítím dobře a je fajn, že jsem se vrátil. Podle mě vám neustálé trénování nepomůže," prohlásil Rask, zvolený třetí hvězdou souboje.

V 26. minutě vrátil Pastrňák tečovanou střelou Patrice Bergerona vedení na stranu Bruins.

Podívejte se na druhý gól Davida Pastrňáka:

Pensylvánský celek srovnal v polovině závěrečné třetiny v početní výhodě. Voráček nahrál Oskaru Lindblomovi mezi kruhy a švédský útočník jeho pas usměrnil mezi Raskovy betony. Voráček bodoval v šestém z posledních sedmi utkání a zaznamenal v nich sedm asistencí.

Voráčkova druhá pobídka:

V nastaveném čase dokonal v přesilovce obrat Flyers bek Travis Sanheim, jenž se i díky asistenci dočkal ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

Dočasný trenér Philadelphie Scott Gordon neskrýval spokojenost. "Nemůžu si vynachválit, jak dnes kluci hráli. Musí to být naše nejlepší utkání v sezoně. Sice jsme začali trochu vlažně, ale nebylo to nic, z čeho bychom se nedokázali vzpamatovat," řekl americký kouč.

New York Rangers porazili New Jersey 4:3 zásluhou Miky Zibanejada, který se blýskl třemi brankami a nahrávkou. Pro švédského útočníka to byl druhý hattrick v kariéře. Filip Chytil ani útočník Devils Pavel Zacha se bodově neprosadili.

Winnipeg zdolal Columbus 4:3. O vítězný gól se postaral útočník Kyle Connor, jenž dvěma trefami a vítězným nájezdem zařídil triumf Jets i v úterním duelu na ledě Bruins. Střední útočník poražených Blue Jackets Lukáš Sedlák nebodoval.

Výsledky NHL:

Boston - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 4. a 26. Pastrňák - 20. Giroux (Voráček), 51. Lindblom (Voráček), 63. Sanheim. Střely na branku: 25:41. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Sanheim (Philadelphia), 2. Pastrňák, 3. T. Rask (oba Boston).

Winnipeg - Columbus 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: 5. Scheifele, 34. Appleton, 49. Roslovic, 59. Connor - 9. Panarin, 14. Josh Anderson, 35. Bjorkstrand. Střely na branku: 26:31. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Panarin (Columbus), 3. Trouba (Winnipeg).

New Jersey - NY Rangers 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Branky: 6. Hischier, 17. M. Johansson, 46. Jakovlev - 20., 37. a 56. Zibanejad, 45. Kreider. Střely na branku: 22:25. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Zuccarello (oba Rangers), 3. Hischier (New Jersey).