Pastrňák dal gólem o soupeřovu brusli Bostonu naději, ale Bruins nakonec ve Vegas prohráli

16. 10. 2017 7:44
Hokejový útočník David Pastrňák vstřelil v nedělním utkání NHL jediný gól Bostonu, který ale podlehl na ledě Vegas 1:3. Havířovský rodák skóroval potřetí v této sezoně a společně s Martinem Frkem z Detroitu je nejlepším českým kanonýrem v soutěži.
William Karlsson sráží bruslí pokus Davida Pastrňáka do vlastní branky.
William Karlsson sráží bruslí pokus Davida Pastrňáka do vlastní branky. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Vegas si při výhře 3:1 nad Bostonem vypracovali klíčový náskok v závěru druhé třetiny, ve které zlomili Alex Tuch a Vadim Šipačov svými premiérovými zásahy v NHL bezbrankový stav.

David Pastrňák vykřesal gólem při powerplay jiskřičku naděje, když si jeho nahození zpoza branky srazil bruslí do vlastní sítě William Karlsson. Vzápětí ale zpečetil výhru Golden Knights Oscar Lindberg.

Pastrňákův gól s přispěním Karlssona

Pastrňák trefou třicet sekund před koncem třetí třetiny připravil o čisté konto svého bývalého parťáka Malcolma Subbana, kterého Vegas získalo začátkem října z listiny volných hráčů. Třiadvacetiletý gólman byl Bostonem draftovaný v prvním kole 2012 a odchytal za Bruins jen dvě utkání.

Výsledky NHL:

Vegas - Boston 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 35. Tuch, 38. Šipačov, 60. Lindberg - 60. Pastrňák. Střely na branku: 26:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Subban, 3. Šipačov (všichni Vegas).

Anaheim - Buffalo 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 36. Wagner - 2. Bailey, 40. Pouliot, 60. Larsson. Střely na branku: 26:31. Diváci: 15.821. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Wagner (Anaheim), 3. Johnson (Buffalo).

Los Angeles - NY Islanders 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 13. Kopitar, 32. Muzzin, 46. Doughty - 29. Bailey, 55. Cizikas. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. Barzal (NY Islanders).