Voráček byl vyhlášen první hvězdou, Pastrňák dal gól i Tampě

Aktualizováno 28. 11. 2016 6:21
Český útočník Jakub Voráček dal gól a na jeden nahrál a pomohl tak Philadelphii porazit Calgary. David Pastrňák po návratu do sestavy skóroval v každém ze tří dosavadních duelů. V letošní sezoně už se trefil třináctkrát.
Jakub Voráček se pro Calgary prosadil gólem a nahrávkou.
Jakub Voráček se pro Calgary prosadil gólem a nahrávkou. | Foto: Reuters

Boston - David Pastrňák vstřelil třináctý gól v této sezoně NHL a pomohl hokejistům Bostonu k nedělnímu vítězství 4:1 nad Tampou Bay. David Krejčí se na výhře Bruins, kteří uspěli po sérii tří porážek, podílel jednou přihrávkou.

Jakub Voráček byl vyhlášen první hvězdou nedělního utkání NHL, v němž se gólem a nahrávkou podílel na výhře hokejistů Philadelphie 5:3 nad Calgary. Jednu asistenci zaznamenal Jaromír Jágr, jehož Florida ale ztratila na ledě Caroliny vedení 2:0, prohrála 2:3 a vedení klubu po utkání nečekaně odvolalo hlavního trenéra Gerarda Gallanta.

Voráček ukončil čekání na body

Voráček se zapsal do statistik poprvé po šesti zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno. Nejprve v 18. minutě přihrál na vyrovnávací gól na 1:1, když podél levého mantinelu zavezl puk do útočného pásma, zajel až za branku, odkud našel Michaela Raffla a ten bekhendem překonal Chada Johnsona.

Hned v první minutě druhé třetiny pak svým osmým gólem v sezoně dostal Letce do vedení 2:1 poté, co si v přesilové hře jeho přihrávku před branku srazil do vlastní sítě obránce Mark Giordano. Domácí hokejisté do druhé přestávky přidali ještě další dva góly a získali rozhodující náskok.

Florida vedla nad Carolinou 2:0 po deseti minutách hry. V 6.minutě otevřel skóre Jonathan Marchessault, který v přesilové hře dorazil do branky puk po střele Jágra. Český útočník pak v polovině úvodní dvacetiminutovky dobře clonil před brankou při střele Aarona Ekblada, kterou si gólman Michael Leighton nakonec vyrážečkou srazil za vlastní záda.

Jenže ve druhé třetině domácí Hurricanes předvedli gólový hurikán a třemi trefami v rozmezí 3 minut a 28 sekund otočili skóre ve svůj prospěch. Panteři už ve zbytku utkání nedokázali zareagovat a pak přišlo překvapení v podobě odvolání kouče.

Pastrňákův stroj na góly se nezadrhl

Pastrňák vynechal tři listopadové duely kvůli zranění v horní části těla, po návratu do sestavy ale skóroval v každém ze tří zápasů. Více branek než dvacetiletý český talent vstřelil v tomto ročníku NHL pouze věhlasný Sidney Crosby z Pittsburghu.

Zápas rozhodla druhá třetina, v níž se Bruins prosadili třikrát. Krejčí přihrál v 38. minutě bekhendovým nahozením od mantinelu Jimmymu Hayesovi na premiérový gól v sezoně, který znamenal zvýšení na 3:0. Český útočník si připsal třináctý bod, z toho jedenáctý za přihrávku.

Pastrňák pak z podobného místa skóroval v 50. minutě. Od hrazení poslal puk před branku a puk se od nohy bránícího Tylera Johnsona odrazil za záda gólmana Bena Bishopa.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky: 23. D. Moore, 33. Backes, 38. J. Hayes (Krejčí), 50. Pastrňák - 58. Drouin. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Krug, 3. J. Hayes (všichni Boston).

Winnipeg - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 36. Stafford, 60. Scheifele, 60. Lowry. Střely na branku: 24:42. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Stafford (oba Winnipeg), 3. Saros (Nashville).

Edmonton - Arizona 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 51. Lucic - 17. Vrbata, 57. McGinn. Střely na branku: 42:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Klefbom (Edmonton).

Philadelphia - Calgary 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Branky: 18. Raffl (Voráček), 21. Voráček, 28. VandeVelde, 28. Simmonds, 50. Ljubimov - 8. Brodie, 49. Tkachuk, 59. Chiasson. Střely na branku: 43:32. Diváci: 19.408. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Simmonds, 3. Stolarz (všichni Philadelphia).

Carolina - Florida 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Branky. 26. Stalberg (Nestrašil), 28. Skinner, 29. Ryan - 6. Marchessault (Jágr), 10. Ekblad. Střely na branku: 27:33. Diváci: 8.124. Hvězdy zápasu: 1. Leighton, 2. Skinner, 3. Tennyson (všichni Carolina).

NY Rangers - Ottawa 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 22. Pageau, 37. Stone. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Pageau, 3. Stone (všichni Ottawa).