Osm bodů za čtyři zápasy. Pastrňák byl v NHL zvolen hlavní hvězdou uplynulého týdne

9. 1. 2023 20:02
Bostonský kanonýr David Pastrňák byl v NHL vyhlášen první hvězdou uplynulého týdne. Šestadvacetiletý český hokejista nasbíral ve čtyřech zápasech osm bodů za sedm branek a jednu asistenci. Dalšími oceněnými byli americký centr Jack Hughes z New Jersey a švédský obránce Rasmus Dahlin z Buffala.
David Pastrňák před utkáním Winter Classic.
David Pastrňák před utkáním Winter Classic. | Foto: Reuters

Pastrňák minulé pondělí při domácí výhře ve Winter Classic pod širým nebem na baseballovém stadionu Fenway Park nad Pittsburghem 2:1 nebodoval, ale pak zářil při třízápasové sérii v Kalifornii, odkud si Boston přivezl tři vítězství.

Po dvou gólech vstřelil ve čtvrtek v Los Angeles (5:2) i v sobotu v San Jose (4:2). V neděli v Anaheimu zařídil výhru 7:1 čtyřmi body za svůj 13. hattrick v základní části NHL a jednu přihrávku.

Díky tomu se Pastrňák posunul na třetí místo v ligové produktivitě s 58 body ze 40 zápasů. Na vedoucího Connora McDavida z Edmontonu ztrácí 18 bodů a na jeho spoluhráče Leona Draisaitla čtyři body. Mezi střelci se dostal s 32 trefami na druhé místo o jeden gól za McDavida.

Mezi nejlepší hráče týdne NHL se havířovský odchovanec zařadil popáté a počtvrté se stal první hvězdou. Čtyřikrát byl mezi nejlepšími hráči měsíce.

Jednadvacetiletý Hughes ve třech duelech zaznamenal sedm bodů za pět tref a dvě asistence. Ve středu jednička draftu z roku 2019 přispěla k vítězství v Detroitu 5:1 gólem a asistencí, o den později při porážce se St. Louis dvakrát skórovala a v soboru zařídila výhru nad New York Rangers 4:3 v prodloužení dvěma trefami a jednou asistencí.

O rok starší Dahlin, jehož si vybralo jako prvního hráče draftu v roce 2018 Buffalo, ve dvou utkáních nasbíral šest bodů za dvě branky a čtyři přihrávky. Jednu asistenci měl na kontě v úterý při vítězství ve Washingtonu 5:4 v prodloužení a pod sobotní výhru nad Minnesotou 6:5 v prodloužení se podepsal pěti body za dva góly a tři přihrávky.