Pastrňák bude při Utkání hvězd NHL kapitánem Atlantické divize

ČTK ČTK
22. 12. 2019 11:49
Nejlepší střelec NHL David Pastrňák z Bostonu bude při lednovém Utkání hvězd zámořské hokejové soutěže v St. Louis kapitánem výběru Atlantické divize.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Kapitány dalších týmů budou další hvězdní útočníci Alexandr Ovečkin z Washingtonu (Metropolitní divize), Connor McDavid z Edmontonu (Pacifická) a Nathan MacKinnon z Colorada (Centrální).

Třiadvacetiletý Pastrňák si poprvé zahrál v prestižním utkání už letos, kapitánské "céčko" bude mít ale poprvé. Ovečkin bude při osmé účasti kapitánem potřetí za sebou, McDavid tuto roli zastane dokonce již počtvrté v řadě. Před Pastrňákem byl na Utkání hvězd NHL z Čechů naposledy kapitánem Jaromír Jágr, jenž si v dresu Floridy vysloužil rovněž roli šéfa výběru Atlantické divize.

Pastrňák v minulé sezoně posunul své osobní maximum v NHL na 81 bodů za 38 gólů a 43 asistencí, přestože odehrál jen 66 z 82 utkání základní části. V tomto ročníku útočí na ještě lepší čísla. S 28 góly ze 37 startů je nejlepším střelcem ligy a na kontě má i 23 nahrávek. v kanadském bodování je čtvrtý.

Pastrňák dostal od fanoušků nejvíce hlasů, jména dalších účastníků vedle kvarteta kapitánů určí NHL. Týmy jednotlivých divizí budou mít celkem 11 hráčů - vedle dvou gólmanů tři obránce a šest útočníků. Trenéry budou šéfové střídaček těch týmů, jež budou mít v dané divizi v polovině základní části nejvyšší procento získaných bodů.

Tradiční hvězdný víkend se uskuteční 24. a 25. ledna v St. Louis. Zápasy mezi jednotlivými týmy se budou opět hrát s třemi hráči na obou stranách, stejně jako se hraje prodloužení v základní části NHL. Po dvacetiminutových semifinále bude následovat stejně dlouhý finálový duel. Vítězství obhajuje Metropolitní divize.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy