Pastrňák bodoval podeváté v řadě, Faksova lajna zařídila výhru

Aktualizováno 14. 12. 2017 9:24
David Pastrňák trefil Bostonu prodloužení, ve kterém rozhodl Brad Marchand.
Radost Bostonu po vítězné trefě Marchanda
Radost Bostonu po vítězné trefě Marchanda | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Pastrňák ozdobil svůj dvoustý start v NHL gólem, kterým se podílel v Detrotu na výhře Bostonu 3:2 v prodloužení. Havířovský rodák bodoval podeváté v řadě a během série rozšířil své konto o pět branek a šest přihrávek. Formace Radka Faksy zařídila třemi góly výhru Dallasu 5:2 na ledě New Yorku Islanders.

Boston ve třetí třetině dvakrát smazal jednobrankový náskok domácího týmu, v němž nastoupil po měsíční absenci kvůli zranění Martin Frk. Ve druhém případě vyrovnal v předposlední minutě Pastrňák, který po křížné přihrávce Brada Marchanda poslal puk do odkryté branky.

Podívejte se na Pastrňákovu trefu

I když zakončení českého hráče vypadalo jednoduše, Pastrňák přiznal, že puk málem minul. "Čekal jsem, že bude střílet, a pak jsem viděl v poslední sekundě, že puk jde na mě. Ale ještě jsem ho dokázal trefit," řekl Pastrňák k 15. brance v sezoně. Více gólů vstřelilo jen osm hráčů.

Trenér Detroitu Jeff Blashill řekl, že při vyrovnávací akci byli všichni jeho svěřenci ve správných pozicích, ale sám Marchand uznal, že měl štěstí. "Viděl jsem ho (Pastrňáka), ale je těžké přihrát puk přes tolik hokejek. To se povede tak jednou z deseti dvaceti pokusů. Ale teď to klaplo," řekl Marchand, který zápas rozhodl v čase 60:35. Detroit má v sezoně bilanci v prodloužení 0:6.

Dallas vedl už v 41. minutě 5:0. K pohodlnému náskoku přispěla obě křídla Faksova útoku - Tyler Pitlick se trefil dvakrát a Jamie Benn jednou. Český centr v utkání nezaznamenal gól ani přihrávku, ale ve statistice +/- si polepšil o tři kladné body a celkově je v ní s 15 plusovými body pátý v NHL.

"Je důležité, že jsme se zlepšili ve hře pět na pět. Je potřeba, aby každý z týmu přispěl svým dílem, a to se nám zejména v posledních dvou zápasech dařilo," podotkl Benn, který nastoupil s českým hráčem právě v posledních dvou zápasech.

Obě Faksova křídla byla vyhlášena dvěma největšími hvězdami zápasu, třetí hvězdou se stal Kari Lehtonen. Finský brankář kryl 32 střel a jako 33. gólman vychytal třístou výhru v NHL.

Do sestavy Stars se po zranění vrátil Martin Hanzal, který vynechal předchozích sedm utkání. "Je to urostlý chlap a pro naši hru velmi užitečný. Jsem rád, že je zpět," řekl trenér Dallasu Ken Hitchcock. "Je silný ve hře s pukem, vládne ve středním pásmu. Věřím, že se bude zlepšovat, když k sobě příště nebo za dva zápasy dostane uzdraveného Roussela. Takové houževnaté křídlo jeho hře hodně pomůže," dodal kouč.

Nedařilo se ani druhému týmu z New Yorku. Rangers podlehli na ledě Ottawy 2:3, přičemž kanadský klub si připsal teprve druhé vítězství z posledních 14 utkání. Svůj den neměl ani Vancouver, který doma utržil od Nashvillu debakl 1:7. Dvě branky vstřelil P.K. Subban, jenž překonal Anderse Nilssona i ranou od červené čáry.

Výsledky NHL:

Ottawa - NY Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 5. Ryan, 36. Ceci, 41. Z. Smith - 24. Grabner, 45. Bučněvič. Střely na branku: 30:29. Diváci: 13.212. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Grabner (NY Rangers).

NY Islanders - Dallas 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Branky: 42. a 57. A. Lee - 8. a 41. Pitlick, 16. Radulov, 22. Elie, 30. Jamie Benn. Střely na branku: 34:27. Diváci: 10.316. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Pitlick, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Detroit - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 30. Tatar, 52. Larkin - 44. Acciari, 59. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Larkin (Detroit).

Vancouver - Nashville 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

Branky: 26. Burmistrov - 2. a 24. Subban, 15. Arvidsson, 26. F. Forsberg, 49. C. Smith, 52. Fiala, 53. Järnkrok. Střely na branku: 26:48. Diváci: 16.806. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Johansen, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).