Pastrňák a Vrána vstřelili v NHL po dvou gólech, Hertl kouzlil v prodloužení

11. 3. 2022 6:59
Hokejový útočník David Pastrňák zařídil Bostonu v čase 59:42 svým druhým gólem v zápase výhru 4:3 nad Chicagem, navrch přidal asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Ve čtvrtečním programu NHL skóroval dvakrát i Jakub Vrána, ale s Detroitem podlehl doma Minnesotě 5:6 po nájezdech. Na straně poražených si připsali přihrávku Filip Hronek a Filip Zadina.
David Pastrňák se raduje z branky
David Pastrňák se raduje z branky | Foto: Reuters

Boston otočil ve druhé třetině v přesilových hrách z 1:2 na 3:2. Pastrňák se podílel na obou gólech: po jeho asistenci vyrovnal Jack Ahcan svou první trefou v NHL a poté český útočník přidal třetí branku týmu z levého kruhu střelou bez přípravy.

Brandon Hagel druhým gólem v utkání poté vyrovnal, ale poslední slovo měl Pastrňák. Z rohu kluziště k němu prošla se štěstím přihrávka Taylora Halla a havířovský rodák zblízka pohotově zavěsil.

Pastrňák je s 33 zásahy sedmým nejlepším střelcem aktuálního ročníku a bodoval v devíti z posledních deseti zápasů (9+6).

Naopak se trápí jiný český kanonýr Dominik Kubalík, který odehrál v dresu Chicaga na ledě Bostonu jen necelých sedm a půl minut a skóroval jen jednou v posledních šestnácti zápasech (1+3).

Vrána, který kvůli operaci ramene zasáhl do sezony až tento týden, ukazuje, že góly dávat nezapomněl a prosadil se i ve druhém utkání tohoto ročníku. Obě branky vstřelil v úvodní třetině, ve které upravil stav na 1:1 a 3:2. Český útočník střelou z pravého kruhu vyrovnal a poté udeřil z těžkého úhlu v přesilové hře po přihrávce Hronka.

Detroit promarnil vedení 4:2 a prohrával 4:5, ale v 58. minutě Filip Zadina objel branku a po jeho přihrávce poslal Jordan Oesterle zápas do prodloužení. Rozhodnout musely až nájezdy a Vrána v první sérii neuspěl s kličkou. Na druhé straně se prosadili Mats Zuccarello i Kevin Fiala a zajistili Minnesotě bonusový bod.

Hertl si připsal přihrávku na začátku třetí třetiny. Český útočník zavezl puk do pásma a posunul ho Eriku Karlssonovi, jehož prudkou přihrávku usměrnil do branky Alexandr Barabanov. Poté se odchovanec pražské Slavie, který nasbíral v předchozích dvanácti zápasech jen čtyři body za asistence, blýskl v prodloužení povedenou individuální akcí: s pukem na holi objel obránce i branku a zasunul puk u pravé tyčky.

Gólman Toronta Petr Mrázek inkasoval od Arizony čtyři branky z 12 střel a byl ve 32. minutě střídán za stavu 1:4. Kanadský klub v poslední třetině ožil a vyrovnal i díky trefě Austona Matthewse, který si upevnil 44. gólem vedení v tabulce střelců soutěže. Nakonec se ale radovali Coyotes, protože obránce Jacob Chychrun rozhodl v prodloužení svým druhým gólem v zápase o vítězství 5:4.

Výsledky NHL:

Boston - Chicago 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 36. a 60. Pastrňák, 5. Coyle, 32. Ahcan (Pastrňák) - 25. a 44. Hagel, 7. DeBrincat. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák (Boston), 2. Hagel (Chicago), 3. Ahcan (Boston).

Buffalo - Vegas 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 8. Krebs, 57. Olofsson, 60. Tuch - 53. B. Hutton. Střely na branku: 24:31. Diváci: 12.437. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Krebs, 3. Tuch (všichni Buffalo).

Toronto - Arizona 4:5 v prodl. (0:2, 1:2, 3:0 - 0:1)

Branky: 25. Engvall, 44. Kerfoot, 49. Matthews, 49. W. Nylander - 5. a 63. Chychrun, 3. Galchenyuk, 22. Boyd, 32. Fischer. Střely na branku: 38:23. Petr Mrázek odchytal za Toronto 31:57 minuty, inkasoval čtyři branky z 12 střel a úspěšnost zásahů měl 66,67 procenta. Diváci: 17.351. Hvězdy zápasu: 1. Chychrun (Arizona), 2. Kerfoot (Toronto), 3. Galchenyuk (Arizona).

Ottawa - Seattle 4:3 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)

Branky: 9. a 63. Norris, 26. B. Tkachuk, 28. Kelly - 50. McCann, 50. Donato, 54. Appleton. Střely na branku: 27:33. Diváci: 11.622. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. B. Tkachuk (oba Ottawa), 3. Appleton (Seattle).

Detroit - Minnesota 5:6 po sam. nájezdech (3:2, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 7. a 19. Vrána (na druhou Hronek), 15. a 26. Raymond, 58. Oesterle (Zadina) - 2. a 44. Boldy, 30. a rozhodující nájezd Zuccarello, 13. Eriksson Ek, 53. Kaprizov. Střely na branku: 34:40. Diváci: 17.461. Hvězdy zápasu: 1. Boldy (Minnesota), 2. Raymond (Detroit), 3. Zuccarello (MInnesota).

Florida - Philadelphia 6:3 (4:0, 0:3, 2:0)

Branky: 15, 19. a 58. Reinhart, 4. a 20. Verhaeghe, 47. Duclair - 30. J. van Riemsdyk, 33. Atkinson, 39. Konecny. Střely na branku: 37:37. Diváci: 17.193. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Huberdeau, 3. Verhaeghe (všichni Florida).

New Jersey - Winnipeg 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 19. J. Hughes - 4. Dillon, 40. Connor. Střely na branku: 34:30. Diváci: 12.377. Hvězdy zápasu: 1. Comrie, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. J. Hughes (New Jersey).

Carolina - Colorado 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 55. Bear, 59. Aho. Střely na branku: 37:36. Diváci: 18.056. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Bear, 3. Slavin (všichni Carolina).

NY Islanders - Columbus 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky: 34., 52. a 60. A. Lee, 11. B. Nelson, 27. Josh Bailey, 38. Pageau. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.048. Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. A. Lee, 3. Josh Bailey (všichni NY Islanders).

St. Louis - NY Rangers 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)

Branky: 14. a 16. Thomas, 14. Barbašev, 21. R. O´Reilly, 28. Walman, 28. Perron - 19. R. Strome, 33. K.A. Miller. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Husso, 3. R. O´Reilly (všichni St. Louis).

Nashville - Anaheim 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 11. a 59. Duchene, 32. F. Forsberg, 58. Sissons - 55. Henrique. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Saros, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Calgary - Tampa Bay 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 8., 39. a 54. J. Gaudreau, 40. Backlund - 36. Killorn. Střely na branku: 32:31. Diváci: 15.689. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Markström, 3. Gudbranson (všichni Calgary).

Los Angeles - San Jose 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 6. Danault, 7. Athanasiou, 31. Moore - 3. Burns, 33. Bonino, 42. Barabanov (Hertl), 62. Hertl. Střely na branku: 36:30. Diváci: 14.228. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Danault (oba Los Angeles), 3. Hertl (San Jose).