Pastrňákova série pokračuje. Rittich neměl svůj den

30. 12. 2019 7:10
Útočník David Pastrňák bodoval v NHL v sedmém utkání v řadě, když přispěl gólem a asistencí k výhře Bostonu 3:2 nad Buffalem.
David Pastrňák v dresu Bostonu.
David Pastrňák v dresu Bostonu. | Foto: Reuters

Jakub Voráček asistoval u obou branek Philadelphie, která zvítězila na ledě Anaheimu 2:1 v prodloužení. David Rittich byl v 11. minutě po třech inkasovaných gólech střídán a Calgary podlehlo Vancouveru 2:5. Tampa Bay zdolala Detroit 2:1 i díky trefě Ondřeje Paláta.

Pastrňák otevřel skóre ve třinácté minutě, kdy zakončil po přihrávce Brada Marchanda rychlý protiútok střelou z pravého kruhu do odkryté branky. Havířovský rodák si připsal 29. gól v sezoně a je v čele tabulky střelců NHL o tři zásahy před Austonem Matthewsem z Toronta. Po vyrovnání Buffala udeřil Jake Brusk ve 43. minutě dvakrát během osmnácti sekund. U první trefy mu asistoval Pastrňák, u druhé David Krejčí.

Anaheim vedl po 35 sekundách hry po trefě Erika Gudbransona. V polovině úvodní třetiny vyrovnal Sean Couturier z dorážky Voráčkovy střely. Kladenský odchovanec hrál důležitou roli také u branky v prodloužení - přihrávkou z obranného pásma vyslal do úniku Kevina Hayese, který forhendovou kličkou ukončil zápas.

Na Ritticha dvakrát vyzrál Tyler Myers, který otevřel skóre při vyloučení Michaela Frolíka střelou zpoza levého kruhu. Obránce Vancouveru se o chvíli později prosadil z podobné pozice z opačné strany, kdy českého gólmana překvapil střelou mezi betony. Při brance na 0:3 měl Rittich smůlu - Jake Virtanen nahazoval puk před branku a Travis Hamonic si puk srazil do vlastní sítě. Jihlavský rodák si připsal jen čtyři zákroky a byl podruhé v sezoně střídán.

Palát vstřelil ve 25. minutě úvodní branku utkání. Český útočník nejdříve vyhrál vhazování a poslal puk na modrou čáru Kevinu Shattenkirkovi, jehož střelu následně i tečoval. Detroit vyrovnal stejným zakončením. Filip Hronek střílel puk na branku od pravého hrazení a Robby Fabbri jeho pokus tečoval. O výhře Tampy Bay rozhodl ve 46. minutě Brayden Point.

St. Louis - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 36. a 60. Schwartz, 15. R. O'Reilly, 48. Thomas - 26. N. Shore. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Binnington, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).

Ottawa - New Jersey 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 29. N. Paul, 34. Anisimov, 56. Chabot - 9. Hischier, 36. N. Gusev, 38. Wood, 61. J. Hughes. Střely na branku: 23:34. Diváci: 14.005. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes (New Jersey), 2. Chabot (Ottawa), 3. Vatanen (New Jersey).

Columbus - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 7. R. Nash, 19. Dubois - 48. D. Strome, 58. E. Gustafsson (Kubalík), rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.544. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. E. Gustafsson (oba Chicago), 3. R. Nash (Columbus).

Minnesota - NY Islanders 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky: 16. Donato - 45. Pulock, 47. M. Martin, 58. Kühnhackl. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.506. Hvězdy zápasu: 1. M. Martin, 2. Varlamov (oba NY Islanders), 3. Donato (Minnesota).

Boston - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 43. a 43. DeBrusk (na první Pastrňák, na druhou Krejčí), 13. Pastrňák - 27. Ristolainen, 46. Lazar. Střely na branku: 22:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Ristolainen (Buffalo).

Tampa Bay - Detroit 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 25. Palát, 46. B. Point - 38. Fabbri (Hronek). Střely na branku: 39:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point (Tampa Bay), 2. Bernier (Detroit), 3. McElhinney (Tampa Bay).

Florida - Montreal 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)

Branky: 7. a 24. Barkov, 34. a 35. Huberdeau, 5. Acciari, 41. Matheson - 14. Tatar, 22. Petry, 23. Domi, 45. Kotkaniemi, 59. Weber. Střely na branku: 34:43. Diváci: 19.651. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Barkov (oba Florida), 3. Petry (Montreal).

Arizona - Dallas 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)

Branky: 9. Hall, 19. Garland - 43. Jamie Benn, 51. Radulov, 56. Hintz, 59. Janmark. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Garland (Arizona), 3. Jamie Benn (Dallas).

Anaheim - Philadelphia 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 1. Gudbranson - 10. Couturier (Voráček), 64. K. Hayes (Voráček). Střely na branku: 28:35. Diváci: 16.238. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes (Philadelphia), 2. Gibson (Anaheim), 3. Giroux (Philadelphia).

Calgary - Vancouver 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Branky: 39. R. Andersson, 60. Hanifin - 4. a 7. T. Myers, 47. a 60. Pearson, 11. Virtanen. Střely na branku: 25:28. David Rittich odchytal za Calgary 10:52 minuty, inkasoval tři góly ze sedmi střel a úspěšnost zásahů měl 57,14 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. T. Myers (Vancouver), 2. R. Andersson (Calgary), 3. Virtanen (Vancouver).