Parádní Pastrňákovo představení. Podívejte se na jeho hattrick do sítě šampionů

Aktualizováno 25. 3. 2022 9:21
Hokejový útočník David Pastrňák v NHL ukončil pětizápasové čekání na gól a druhým hattrickem v sezoně zařídil Bostonu výhru 3:2 nad Tampou.
David Pastrňák slaví jeden ze svých tří gólů do sítě Tampy
David Pastrňák slaví jeden ze svých tří gólů do sítě Tampy | Foto: Reuters

Tampa Bay se sice v Bostonu ve 28. minutě ujala vedení díky brance Brandona Hagela v oslabení, na kterou přihrál Ondřej Palát, ale Pastrňák jen o chvíli později po úniku bekhendem vyrovnal.

Hostům vrátil v úvodu třetího dějství vedení Steven Stamkos, český útočník však ve 49. minutě bekhendem z otočky opět srovnal. Hattrick Pastrňák zkompletoval čtyři minuty před koncem. V tomto ročníku má na kontě 36 branek, což ho řadí v tabulce střelců na dělené šesté místo.

"Porazit tak skvělý tým, jakým je Tampa Bay, nakopne a zvedne sebevědomí. Je to cenná výhra. Zasloužili jsme si ji, byli jsme lepší," řekl Pastrňák, vyhlášený první hvězdou zápasu. Boston přeskočil Tampu Bay v Atlantické divizi, v níž má stejně bodů (85) jako druhé Toronto. Před nimi je už jen Florida (90). "Už nějakou dobu ty tři týmy naháníme. Ještě dost zápasů zbývá a naším hlavním cílem je, abychom se stále zlepšovali," dodal.

Na všechny tři branky Pastrňákovi přihrál Erik Haula. "Poslední zápasy je skvělý," řekl český hokejista o svém spoluhráči a vyzdvihl hlavně proměnu při napadání. "Občas jsem si připadal trochu ztracený. Rozebírali jsme to, že jsme od sebe při forčekingu daleko. Dnes to bylo skvělé. Byli jsme tak schopni trávit více času v útočném pásmu a vytvářeli si proto více možnosti ke skórování."

Havířovský rodák dal tři branky v zápase podruhé v sezoně, poprvé se mu to podařilo v v polovině ledna proti Philadelphii. V základní části NHL nastřílel hattrick ve své kariéře už dvanáctkrát. Od jeho vstupu do NHL v sezoně 2014/15 prožil více třígólových večerů jen Alexandr Ovečkin (15). V klubové historii je Pastrňák v počtu hattricků na děleném třetím místě za Camem Neelym (14) a Philem Espositem (26).

Po Hertlově přihrávce zakončoval Erik Karlsson do prázdné branky a otevřel tím na začátku druhé třetiny skóre. Edmonton ale rychle otočil a ve 47. minutě zvýšil Derick Brassard na 3:1.

Hertl o 29 sekund později švihem z mezikruží vsítil 26. gól sezony a zdramatizoval zápas, ale nikdo na něj ze San Jose už nenavázal. Dvěma trefami se na výhře Oilers podílel Leon Draisaitl, který je se 44 góly druhým nejlepším střelcem. Ještě o dva zásahy více má Auston Matthews z Toronta.

Z českých hráčů bodovali ve čtvrtek ještě Filip Hronek a Jakub Vrána, kteří zmírnili asistencí ve třetí třetině porážku Detroitu 2:5 na ledě New Yorku Islanders. Hronek se zapsal do statistik za stavu 4:0, když jeho střelu tečoval Pius Suter. Skóre se v utkání naposledy měnilo po akci Vrány, po jehož přihrávce se prosadil v přesilové hře Sam Gagner. V sestavě Red Wings scházel Filip Zadina kvůli nemoci.

Bývalý kapitán Philadelphie Claude Giroux se uvedl v novém působišti dvěma asistencemi, kterými pomohl Floridě k výhře 4:3 v Montrealu. První zápas od výměny sedl i brankáři Scottu Wedgewoodovi. Zneškodnil 44 střel včetně čtyř pokusů Martina Nečase, v rozstřelu neinkasoval ze tří nájezdů a dovedl Dallas k vítězství 4:3 na ledě Caroliny.

Ruský útočník Jevgenij Dadonov v prvním utkání po anulované výměně do Anaheimu zazářil v dresu Vegas třemi body (1+2) při výhře 6:1 nad Nashvillem. Na straně poražených plnil David Rittich roli náhradního gólmana.

Dominik Kubalík, který v posledních 21 utkáních nasbíral jen pět bodů (1+4), chyběl v sestavě Chicaga. Blackhawks i bez něj zvítězili v Los Angeles 4:3 po nájezdech.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 30., 49. a 56. Pastrňák - 28. Hagel (Palát), 44. Stamkos. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Haula, 3. H. Lindholm (všichni Boston).

Montreal - Florida 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 1. Suzuki, 26. Evans, 57. Byron - 1. Barkov, 22. Marchment, 28. Duclair, 48. Reinhart. Střely na branku: 31:42. Diváci: 20.788. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Giroux (oba Florida), 3. Allen (Montreal).

Carolina - Dallas 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 27. a 51. Niederreiter, 43. Trocheck - 44. a 52. Hintz, 21. Jamie Benn, rozhodující sam. nájezd Seguin. Střely na branku: 47:15. Diváci: 16.421. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Hintz (oba Dallas), 3. Niederreiter (Carolina).

NY Islanders - Detroit 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky: 32. a 55. Nelson, 1. Beauvillier, 17. Wahlstrom, 42. Josh Bailey - 54. P. Suter (Hronek), 56. Gagner (Vrána). Střely na branku: 26:39. Diváci: 16.429. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Nelson, 3. Sorokin (všichni NY Islanders).

St. Louis - Philadelphia 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Branky: 22. Tarasenko, 36. Toropčenko - 7. a 33. Konecny, 15. P. Brown, 52. Hodgson, 58. Farabee. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Hodgson, 3. York (všichni Philadelphia).

Minnesota - Vancouver 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 9. Kaprizov, 22. Fiala, 61. Eriksson Ek - 5. Horvat, 48. J.T. Miller. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17.333. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Fiala, 3. Talbot (všichni Minnesota).

Winnipeg - Ottawa 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)

Branky: 9. Morrissey, 58. Connor - 15. a 59. B. Tkachuk, 53. Ennis, 55. White, 56. C. Brown. Střely na branku: 24:33. Diváci: 14.175. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. Stützle, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

Edmonton - San Jose 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 28. a 54. Draisaitl, 25. Yamamoto, 47. Brassard, 58. E. Kane - 22. E. Karlsson (Hertl), 48. Hertl. Střely na branku: 41:30. Diváci: 16.740. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Brassard (oba Edmonton), 3. Hertl (San Jose).

Vegas - Nashville 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky: 2. Janmark, 14. Roy, 24. Dadonov, 29. Eichel, 55. Stephenson, 58. Pietrangelo - 25. F. Forsberg. Střely na branku: 50:36. Diváci: 18.021. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Dadonov, 3. Stephenson (všichni Vegas).

Los Angeles - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 37. a 50. Danault, 23. Moore - 33. a rozhodující sam. nájezd DeBrincat, 17. P. Kane, 39. Lafferty. Střely na branku: 46:31. Diváci: 13.518. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Durzi (oba Los Angeles), 3. P. Kane (Chicago).

1. Colorado 64 45 5 14 245:178 95
2. Minnesota 62 38 4 20 231:198 80
3. St. Louis 63 35 9 19 224:180 79
4. Nashville 65 37 4 24 212:190 78
5. Dallas 63 36 3 24 188:188 75
6. Winnipeg 65 30 10 25 203:203 70
7. Chicago 65 24 9 32 175:224 57
8. Arizona 63 20 4 39 164:228 44