Parádní Pastrňákovo gesto. Před prázdnou bránou ještě přihrál slavícímu jubilantovi

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 2. 2019 10:14
V dostizích nejlepších střelců NHL by se mu hodil každý gól, přesto David Pastrňák ukázal nádherné gesto. Český útočník Bostonu mohl v power play soupeře lehce skórovat, když jel na prázdnou branku Islanders, přesto přenechal puk Patrici Bergeronovi. Ten tak mohl jubilejní tisící start v soutěži ozdobit druhou trefou v duelu.
Akce Davida Pastrňáka a Patrice Bergerona | Video: Youtube.com

"Překvapil mě. Když jsem viděl, že se několikrát ohlédl, říkal jsem si 'Ale ne, on mi přihraje'. Ale věděl jsem, že jsme byli sami a může si to dovolit. Moc si toho vážím, hodně to pro mě znamená," komentoval spoluhráčovo gesto dojatý Bergeron, který všech tisíc utkání odehrál za Boston. "Samozřejmě to byl pro mě výjimečný zápas a hlavně jsem si přál, abychom vyhráli," dodal jubilant.

I to se mu splnilo, Bruins zvítězili 3:1. Rovněž u prvního gólu Bergerona si asistenci připsal Pastrňák. Českého hráče v přečíslení skvělým zákrokem vychytal brankáře Robin Lehner, ale na Bergeronovu dorážku už nestačil.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy