Palátova show. Český útočník pomohl k výhře Tampy Bay třemi body

6. 11. 2021 22:22
Ondřej Palát pomohl gólem a dvěma asistencemi k výhře Tampy Bay v Ottawě 5:3 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Svou první brankou v sezoně NHL přispěl k úspěchu vítěze Stanleyova poháru z posledních dvou let také obránce Jan Rutta.
Ondřej Palát
Ondřej Palát | Foto: Reuters

Lightning se ujali v Ottawě v 5. minutě vedení díky přesilovkové trefě beka Victora Hedmana. Senators sice po 99 sekundách druhého dějství vyrovnali díky Connoru Brownovi, ale v čase 30:06 vrátil Tampě Bay vedení Rutta, který se po Palátově přihrávce trefil z pozice mezi kruhy.

Byla to pro něj první branka v základní části NHL od 14. prosince 2019, kdy skóroval při porážce s Washingtonem 2:5. Mezitím se ale dvakrát prosadil v letošním play off při cestě za obhajobou Stanleyova poháru.

Ottawa srovnala stav 43 sekund před druhou pauzou díky čerstvě jmenovanému kapitánovi Bradymu Tkachukovi. Ve 48. minutě vrátil náskok hostům Steven Stamkos a v čase 58:19 se dostal po přihrávce Anthonyho Cirelliho sám před Matta Murrayho Palát a zvýšil na 4:2.

Hned za sedm sekund při power play domácích trefil po Palátově přihrávce prázdnou branku Cirelli. Za Senators ještě zkorigoval výsledek 16 vteřin před koncem Logan Shaw.

Ottawa - Tampa Bay 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Branky: 22. Connor Brown, 40. B. Tkachuk, 60. Shaw - 5. Hedman, 31. Rutta (Palát), 48. Stamkos, 59. Palát, 60. Cirelli (Palát). Střely na branku: 27:33. Diváci: 12.417. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. B. Tkachuk, 3. Hedman.