Palát zastínil Pastrňáka. Dvěma góly přiblížil Tampu k vyřazení Bostonu

29. 8. 2020 21:12
Český hokejový útočník Ondřej Palát zařídil dvěma góly vítězství Tampy Bay ve čtvrtém duelu 2. kola play off NHL v Torontu nad Bostonem 3:1.
Ondřej Palát se raduje se spoluhráči.
Ondřej Palát se raduje se spoluhráči. | Foto: Reuters

Za stavu 3:1 na zápasy mají Lightning na dosah postup do finále Východní konference. Ofenzivní opory Bruins David Pastrňák, David Krejčí i Ondřej Kaše se neprosadili. Dovršit postup může celek z Floridy už v noci z pondělka na úterý.

NHL se opět rozjela po dvoudenní pauze na protest proti rasové nerovnosti a policejnímu násilí. V noci na neděli se hrají ještě duely Philadelphia - New York Islanders také v Torontu a v Západní konferenci Vegas - Vancouver v Edmontonu.

Skóre dnešního zápasu otevřel v deváté minutě Palát, který si najel před branku na přihrávku Braydena Pointa a po devítizápasovém gólovém půstu v dohrávce sezony se zapsal mezi střelce ve třetím utkání za sebou.

V čase 32:37 se prosadil odchovanec Frýdku-Místku podruhé. Za levým kruhem mu nabil Anthony Cirelli a Palát střelou na protější tyč nad lapačku slovenského gólmana Jaroslava Haláka zvýšil na 2:0. Ve 12. duelu v letošním play off si tak vylepšil bilanci na osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí.

V 39. minutě v závěru pětiminutového trestu Nicka Ritchieho pojistil vedení Tampy obránce Victor Hedman. Za Boston snížil necelých 13 minut před koncem v početní výhodě Jake DeBrusk.

2. kolo play off NHL:

Východní konference (Toronto) - 4. zápas:

Boston - Tampa Bay 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 48. DeBrusk - 9. a 33. Palát, 39. Hedman. Střely na branku: 30:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Kučerov, 3. Vasilevskij (všichni Tampa Bay). Stav série: 1:3.