Deset let na sluníčku, dva poháry. Ale možná jsem hrál za Tampu naposled, uznal Palát

ČTK ČTK
30. 6. 2022 18:05
Hokejista Ondřej Palát zahájil s vedením Tampy Bay jednání o nové smlouvě. Právě v dresu Lightning strávil jednatřicetiletý útočník celou dosavadní kariéru v NHL ozdobenou dvěma Stanley Cupy. Palát, jemuž vyprší pětiletý kontrakt a může se stát volným hráčem, bere setrvání jako prioritu.
Ondřej Palát slaví gól ve finále NHL proti Coloradu. Na třetí Stanley Cup s Tampou ale nedosáhl.
Ondřej Palát slaví gól ve finále NHL proti Coloradu. Na třetí Stanley Cup s Tampou ale nedosáhl. | Foto: Reuters

Zároveň ale připustil, že novou smlouvu chce podepsat za odpovídajících podmínek, s ohledem na všechny okolnosti je proto výsledek nejistý.

Ačkoliv Palát není nejzářivější hvězdou mužstva, jemuž letos scházely dvě výhry k završení vítězného hattricku v NHL, patří k jeho základním pilířům a dlouholetým oporám. A je zřejmé, že by si zasloužil ještě lepší podmínky, než jaké měl díky stávajícímu kontraktu na pět let za celkem 26,5 milionu dolarů, který podepsal v polovině července 2017. Tampa má v současnosti hodně malý prostor pod platovým stropem, přesto obě strany začaly jednat.

"Začalo se to řešit hned po skončení play off. Je to v řešení, moji agenti mluví s Tampou, určitě to však bude trvat pár dnů a týdnů, než se dozvíme více ohledně mé budoucnosti," řekl Palát během dnešního on-line rozhovoru s novináři.

Přiznal, že po skončení šestého duelu finálové bitvy s Coloradem ho napadly i myšlenky na toto téma. "Určitě to máte v hlavě, když jste po sezoně volný hráč. Blesklo mi to hlavou, že je to možná poslední moment, co mám dres Tampy na sobě. Každý ví, jak to mají Lightning s platovým stropem. Ale uvidíme, co se stane," řekl Palát.

Na otázku, zda by ho lákalo vyzkoušet trh s volnými hráči a poslechnout si nabídky z ostatních klubů NHL, které by mohly být hodně zajímavé, se mu jen těžko odpovídalo. "Je to strašně těžká otázka. Hrozně rád bych zůstal v Tampě za těch správných a rozumných podmínek. Pokud bychom ale nenašli společnou řeč a nedomluvíme se, bude to samozřejmě varianta. Kam by to ale mělo být, to teď vůbec nijak neřeším," uvedl Palát.

Zatím totiž nechce předbíhat událostem. "Zůstat v Tampě je moje priorita, ale jak už jsem říkal - každý ví, jaká ta situace v Tampě je. A je to prostě byznys. Je mi 31 let, tady ta smlouva může být v NHL také má poslední. Každopádně by bylo náročné najít podobný jiný tým s tolika hvězdami a bývalými kapitány. Ale i v ostatních týmech jsou určitě dobří hráči," přemítal Palát.

Dres "Blesků" poprvé oblékl v sezoně 2012/13 a nijak netají, že už za tu dobu přivykl prostředí i vlídnému klimatu. I proto by nerad měnil. "Deset let jsem tady na sluníčku na Floridě…," podotkl s úsměvem. "A problém s platovým stropem mají i Panthers, i když to bude spolu s Coloradem určitě tým, který bude hrát v příštích letech hodně nahoře," dodal vzápětí.

Hráčův agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest připustil, že najít cestu k oboustranné spokojenosti se zdá být skoro nereálné. "Ondrovu situaci samozřejmě podrobně známe my, Tampa i další týmy NHL, které by o hráče Ondrových kvalit mohly mít zájem. Tampa s námi již odstartovala první sérii rozhovorů, nicméně k jednání o konkrétních možných podobách kontraktu jsme zatím nedošli. Upřímně si nadále neumím představit, co všechno by musela Tampa udělat, aby se prostor pro Ondru pod platovým stropem našel," uvedl Spálenka.

"Zároveň je však pochopitelné, že se to budou pokoušet vyřešit, aby ho udrželi. Ondra je výjimečný hráč, což skvělým play off pouze potvrdil. Nachází se ve věku, kdy to bude jeho poslední dlouhodobá smlouva a je potřeba, aby za předchozí úspěchy byl řádně ohodnocen. My jsme každopádně připraveni na jakýkoliv vývoj, čekají nás zajímavé nejbližší týdny," prohlásil Spálenka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Metro na části linky B nejezdí, pod soupravu spadl člověk

Provoz linky B pražského metra mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most ve čtvrtek dopoledne zastavil pád člověka pod soupravu ve stanici Vysočanská. Muž na místě zemřel, s největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu, řekla mluvčí policie Martina Špryslová. Dopravní podnik v místě výluky prodloužil trasy některých tramvají i autobusů.

"Ve stanici metra Vysočanská došlo ke srážce osoby se soupravou metra. Bohužel jsme už nedokázali pomoci, člověk zemřel. V místě je provoz metra přerušen," informovali na Twitteru záchranáři. Na místě jsou i hasiči.

před 43 minutami

Za prvních sedm měsíců roku se v Česku nejvíce elektřiny vyrobilo z hnědého uhlí

Za prvních sedm měsíců letošního roku se nejvíce elektřiny vyrobilo v České republice z hnědého uhlí. Připadá na něj 38,4 procenta vyrobené elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 36,7 procenta elektřiny. Vyplývá to z informací interaktivního modulu Energostat oborového webu oEnergetice.cz.

Třetím největším producentem elektřiny v ČR byly v prvních sedmi měsících roku plynové zdroje, vyrobily 7,4 procenta elektrické energie. Solární elektrárny se na výrobě podílely z 3,7 procenta, biomasa 3,1 procenty a ostatní obnovitelné zdroje třemi procenty. Vodní elektrárny vyrobily 2,8 procenta elektřiny, ukazují data.

Statistika za leden až červenec letošního roku odráží situaci za celý loňský rok. V České republice se loni vyrobilo 84,9 terawatthodin (TWh) elektřiny, což je meziroční nárůst o 4,3 procenta. Největší podíl na výrobě mělo hnědé uhlí, z něhož se vyrobilo 31,4 TWh elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 30,7 TWh elektřiny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Celníci odhalili nelegální výrobce cigaret, daňové úniky přesáhly 170 milionů korun

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala dnes mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Při první akci s krycím názvem Kolosseum odhalili celníci daňový únik ve výši nejméně 130 milionů korun. Při prohlídkách našli na Olomoucku sklad a kompletní výrobní linku a technologii na výrobu cigaret, balicí linku na cigaretové krabičky, sušárnu na tabák a dieselagregát na výrobu elektrické energie.

Během druhé akce nazvané Capello celníci na Plzeňsku a v Praze zajistili více než šest milionů cigaret, dvě tuny tabáku, dvě tuny tabákového odpadu, komponenty k výrobě cigaret a výrobní linku na výrobu cigaret. Způsobenou škodu na spotřební dani vyčíslili v tomto případě na víc než 43 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy