Palát a Rutta slaví v NHL s Tampou premiérový zisk Prezidentovy trofeje

Aktualizováno 19. 3. 2019 9:20
Hokejisté Tampy Bay porazili v pondělním utkání NHL Arizonu 4:1 a mají poprvé v historii jistou Prezidentovu trofej pro vítěze základní části. Na jejím zisku se podíleli i dva čeští hokejisté - útočník Ondřej Palát a obránce Jan Rutta. Lightning vládnou lize o 21 bodů před Calgary a Bostonem.
Hokejisté Tampy mají důvod k radosti, již mají jistý Prezidentův pohár
Hokejisté Tampy mají důvod k radosti, již mají jistý Prezidentův pohár | Foto: Reuters

Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos se na obratu s Coyotes podílel v sedmé minutě vyrovnávající brankou na 1:1 a s 384. góly vytvořil nový klubový rekord. Na druhé místo odsunul Vincenta Lecavaliera.

Čeští zástupci se v pondělních duelech neprosadili. Tomáš Nosek se radoval z výhry Vegas na ledě San Jose 7:3 v souboji s dalším útočníkem Tomášem Hertlem. David Kämpf z Chicaga vyšel naprázdno při porážce Chicaga s Vancouverem 2:3 v prodloužení.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Arizona 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 7. Stamkos, 41. Hedman, 60. Cirelli, 60. Gourde - 6. Keller. Střely na branku: 24:29. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Vasilevskij, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

Chicago - Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 20. J. Toews, 57. E. Gustafsson - 21. Edler, 27. Markus Granlund, 61. Horvat. Střely na branku: 31:34. Diváci: 21.496. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. P. Kane, 3. C. Crawford (oba Chicago).

Los Angeles - Winnipeg 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 15. S. Walker, 31. D. Brown - 12. K. Hayes, 13. K. Connor, 37. Myers. Střely na branku: 17:28. Diváci: 17.842. Hvězdy zápasu: 1. Myers, 2. K. Connor (oba Winnipeg), 3. D. Brown (Los Angeles).

San Jose - Vegas 3:7 (2:3, 0:1, 1:3)

Branky: 1. a 51. Couture, 10. J. Thornton - 13. a 58. Marchessault, 4. W. Karlsson, 6. Mark Stone, 33. P. Stastny, 41. R. Smith, 59. Eakin. Střely na branku: 39:42. Diváci: 17.487. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Marchessault (oba Vegas), 3. Couture (San Jose).