Skvělý Palát udeřil v závěru a přiblížil Tampu k finále NHL

10. 6. 2022 6:48
Hokejisté Tampy Bay zvítězili i díky gólu Ondřeje Paláta z 59. minuty na ledě New Yorku Rangers 3:1, vedou v sérii 3:2 a jedna výhra je dělí od postupu do finále NHL.
Ondřej Palát poté, co se trefil do sítě Rangers
Ondřej Palát poté, co se trefil do sítě Rangers | Foto: Reuters

Obhájce Stanleyova poháru otočil sérii ze stavu 0:2 a k hlavním strůjcům obratu patří český útočník, který si v posledních třech zápasech připsal pět bodů (3+2) včetně dvou vítězných branek.

První gól padl v polovině utkání, když se prosadil domácí bek Ryan Lindgren střelou od levého mantinelu k bližší tyči. Ještě ve druhé třetině vyrovnal ranou od modré čáry Michail Sergačev a po jeho nahození Palát rozhodl v čase 58:10. Ale ne hokejkou, puk změnil směr od kolene českého hráče a zapadl do sítě. Rodák z Frýdku-Místku rozhodl i třetí zápas v sérii, tehdy udeřil 42 sekund před koncem. Výhru zpečetil Brandon Hagel při hře Rangers bez gólmana.

Palát skóroval potřetí v řadě, počtvrté v sérii a s osmi zásahy v play off je mezi střelci už v elitní desítce. Za ním je se sedmi trefami Filip Chytil, který minulý zápas po střetu s Victorem Hedmanem nedohrál, ale dal se na páté utkání série s Tampou dohromady a v sestavě Rangers nechyběl.

Finále Východní konference play off NHL - 5. zápas:

New York Rangers - Tampa Bay 1:3 (stav série: 2:3)

Branky: 31. Lindgren - 38. Sergačev, 59. Palát, 60. Hagel. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Sergačev, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Lindgren (NY Rangers). Stav série: 2:3.