Ovečkin se dotahuje na Jágra, chybí už jen deset gólů. Výhru Capitals ale nevystřelil

17. 1. 2022 7:50
Hokejisté Washingtonu v jediném nedělním zápase NHL podlehli na vlastním ledě Vancouveru 2:4 a prohráli pátý z posledních šesti duelů.
Kanonýr Washingtonu Alexandr Ovečkin v utkání proti Vancouveru
Kanonýr Washingtonu Alexandr Ovečkin v utkání proti Vancouveru | Foto: Reuters

Dvěma góly řídil výhru Canucks Elias Pettersson. Jednu branku domácích vstřelil Alexandr Ovečkin, jenž se šestadvacátým gólem v sezoně vyrovnal v čele tabulky střelců edmontonskému Leonu Draisaitlovi a v historickém pořadí se přiblížil třetímu Jaromíru Jágrovi na rozdíl deseti branek.

Washington přivítal Vancouver den po výhře 2:0 na ledě NY Islanders. Vítek Vaněček, jenž proti Islanders vychytal první nulu v sezoně, sledoval domácí duel s Canucks pouze z lavičky a přihlížel vydařenému úvodu svého týmu.

V 11. minutě otevřel skóre přesilovkovou ranou Ovečkin. Ruský kanonýr vstřelil svou 756. branku v kariéře a v historických tabulkách ztrácí na třetího Jágra deset branek.

V aktuální sezoně se Ovečkin s 26 góly dotáhl na čelo pořadí střelců a s Draisaitlem se dělí také o pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže. Oba hvězdní útočníci získali 54 bodů za 26 branek a 28 asistencí.

Vancouver ve druhé části třemi góly nepříznivé skóre otočil. Dvěma trefami se o obrat postaral Pettersson, jenž nejprve v 21. minutě srovnal a o čtyři minuty později poslal Canucks poprvé v zápase do vedení.

"Vím, čeho jsem schopen. Úvod sezony mi sice tolik nevyšel, ale doufám, že mi dnešní góly trochu pomohou. S dnešním zápasem jsem velmi spokojený," řekl Pettersson, na jehož branky závěru druhé třetiny navázal Bo Horvat.

Kanadský útočník se ve 39. minutě prosadil přesnou ranou z prostoru mezi kruhy a poslal Canucks do dvoubrankového vedení.

Ve třetí části snížil po rychlé přesilovkové kombinaci Tom Wilson, více ale domácí nestihli. V závěru zápasu zpečetil výhru Vancouveru 4:2 střelou do prázdné branky J. T. Miller.

"Myslím, že jsme odehráli výborný zápas. Ve třetí třetině jsme trochu couvli, ale poctivou defenzivní činností jsme dokázali zápas dovést do úspěšného konce. Každý odvedl svou práci a dobře nám fungovala přesilovka, v podobném duchu musíme pokračovat i do dalších zápasů," zhodnotil duel trenér Vancouveru Bruce Boudreau.

Hokejisté Canucks na ledě Washingtonu protrhli třízápasovou sérii proher a přiblížili se pozicím zaručujícím play-off na rozdíl pěti bodů. Washington zůstává ve Východní konferenci šestý s komfortním dvanáctibodovým náskokem na devátý Detroit.

Výsledek NHL:

Washington - Vancouver 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky: 11. Ovečkin, 47. T. Wilson - 21. a 25. E. Pettersson, 39. Horvat, 60. J. T. Miller. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. Kuzněcov (Washington).

3. St. Louis 38 22 5 11 133:105 49
4. Minnesota 34 22 2 10 129:105 46
5. Winnipeg 34 17 5 12 102:99 39
6. Dallas 35 18 2 15 99:106 38
7. Chicago 38 15 5 18 93:123 35
8. Arizona 36 8 4 24 77:138 20