Krutá upřímnost. Ottawa opět v průšvihu, hráči na videu zesměšňovali kouče a hru týmu

jzp jzp
6. 11. 2018 13:01
Fanoušci hokejové Ottawy ještě nerozdýchali odchod Erika Karlssona a už diskutují o dalším průšvihu. Uniklo video, na kterém několik hráčů Senators včetně známých jmen vtipkuje o hře vlastního týmu, přičemž nevybíravě kritizuje jednoho z trenérů.
Podívejte se, jak hokejisté Ottawy vtipkovali o hře svého týmu. | Video: Youtube.com

Silně podprůměrná návštěvnost v NHL, strádající klubová kasa, rezignace člena vedení kvůli sexuálnímu obtěžování, soudní pře partnerek bývalých hvězd mužstva Karlssona a Mikea Hoffmana. Hokejová Ottawa píše poslední dobou tragickou kapitolu své historie.

Mnozí už netrpělivě vyčkávají, kdy klopýtání temnou uličkou skončí. Poslední exces nevědomky předvedla šestice hráčů Senators, která během jízdy Uberem až příliš otevřeně rozebírala vlastní mužstvo.

Na uniklé pětiminutové nahrávce (video výše) spolu diskutují hvězdný Matt Duchene, zářící mladík Thomas Chabot, obránci Dylan DeMelo s Chrisem Widemanem a útočníci Chris Tierney s Alexem Formentonem, který už zamířil zpátky do juniorky.

Šestice parťáků využila dopravní službu Uber ve Phoenixu, kde Senators koncem října zakončili neúspěšný trip (jediný bod ze tří zápasů, skóre 7:15).

"Na jejich protiútocích je stejně nejlepší, že je ani nezpomalíme," komentoval Wideman defenzivní hru svého týmu proti soupeřům. "Prostě k nám přijedou v šílené rychlosti. Andy (brankář Craig Anderson, pozn. red.) si pak jen říká: A ku.va."

Kritiku za taktickou přípravu mančaftu schytal především asistent trenéra Martin Raymond, jenž do klubu přišel před dvěma roky. Nejdřív měl na starosti přesilovky, teď diktuje, jak hrát oslabení. A znovu není zrovna úspěšný.

"Marty Raymond, jediný trenér v historii NHL, který má nejhorší přesilovku a nejhorší oslabení v jednom kalendářním roce," představoval za smíchu kolegů svého kouče Duchene.

Následovaly další údery. "Všimli jste si, že když Raymond vede video, tak i pokud dáváte pozor, nic vás nenaučí? Jenom komentuje, co se děje," podotkl Wideman.

"A další věc… Nikdy nic neměníme," přidal Duchene. "Takže proč se vlastně scházíme? Nedávám pozor už tři týdny."

"Taky nesnáším, jak nás pořád z něčeho zkouší," opřel se do probíraného trenéra Wideman. Do následné diskuze přispěl i Chabot, jenž jednoho ze svých parťáků nabádal: "Příště se prosím Raymonda na něco zeptej. Jen proto, aby řekl, že je to skvělá otázka."

Nedlouho po zveřejnění videa přišli ottawští hříšníci s omluvou. "Chceme se veřejně omluvit Martymu Raymondovi, našim spoluhráčům a trenérům za naše komentáře ve Phoenixu," stojí v prohlášení. "Naše soukromá konverzace byla nahrána bez našeho vědomí nebo souhlasu. Tohle je důležitá lekce. Polepšíme se."

Hlavní trenér Ottawy Guy Boucher v dalším prohlášení podržel kouče Raymonda, jemuž prý stoprocentně věří, a podotkl, že choulostivý incident budou Senators řešit za zavřenými dveřmi.

Nezavařili si ovšem jen Duchene a spol. Ve větším průšvihu je Uber, neboť nahrávka pravděpodobně pochází od jeho řidiče.

"Natáčet nebo nahrávat pasažéry bez jejich souhlasu je absolutně nepřijatelné," hřímal na Twitteru šéf kanadské pobočky společnosti Rob Khazzam. "V případě nahlášení nebo zjištění takového skutku zahájíme vyšetřování a podnikneme kroky k zachování soukromí a intergrity našeho společenství. V tomto konkrétním případě jsme vynaložili úsilí s cílem video smazat."

I kdyby citlivé video z internetu zmizelo, což je nepravděpodobné, další skvrnu při pokusu Senators o přestavbu už nikdo nesmaže.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy