Zacha, Kempný a možná Frk. Kteří Češi si v přípravě vybojovali místo v prvním týmu NHL?

Jedním z mladých hokejistů, kteří by se v nadcházejícím ročníku mohli dočkat startu v NHL, je i Jakub Vrána z Washingtonu.
Parádní bilancí v NHL se pyšní devatenáctiletý Pavel Zacha, který na konci minulého ročníku nastoupil do posledního zápasu sezony a připsal si dvě asistence. V přípravě na další ročník se mu nejvíc povedl duel proti NY Rangers, v němž dal gól a asistenci. Je velmi pravděpodobné, že zůstane v prvním týmu minimálně na začátku sezony. V posledním přípravném zápase při absenci Adama Henriqua dokonce hrál na pozici centra prvního útoku. V přípravě odehrál už celkem čtyři zápasy, ale bodoval pouze ve zmíněném zápase proti Rangers.
New Jersey dalo v loňské sezoně poprvé příležitost i dalšímu českému hokejistovi. Obránce Vojtěch Mozík nastoupil k 7 zápasům. Ďáblové v létě vyměnili několik obránců, aby získali kvalitní útočníky, takže se otevřela větší možnost právě pro Mozíka, ale i přes tento fakt začne Mozík na farmě. Před sezonou dostal příležitost ve třech zápasech a připsal si jedinou asistenci.
Šestadvacetiletý Michal Kempný už nepatří k nejmladším hokejistům, ale bývalý obránce Brna nebo Omsku nemá se zámořským hokejem žádné zkušenosti. Poprvé si zahrál na užším kluzišti na letošním Světovém poháru. Během přípravy hrál ve třetí formaci Blackhawks, kteří si jej zatím nechávají v prvním týmu. Kempný odehrál pět přípravných zápasů, což je nejvíce z celého týmu. K jedné brance přidal i jednu asistenci.
Na šanci v NHL čeká Lukáš Sedlák. Třiadvacetiletý odchovanec Českých Budějovic má za sebou tři kompletní sezony v AHL, ale v NHL si ještě nezahrál. V přípravě Columbusu Sedlák šanci dostal, ale do statistik produktivity se nezapsal. Sezonu začne znovu na farmě.
Foto: ČTK
David Janeczek David Janeczek
10. 10. 2016 13:22
Podívejte se ve fotogalerii na vybrané české hokejové talenty, kteří zasáhli do přípravy na novou sezonu NHL. Mezi mladíky vydrželi dosud v prvním týmu pouze Pavel Zacha, Michal Kempný a Martin Frk. Definitivně se soupisky uzavřou v noci na středu, nová sezona začne o den později.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Stát zvažuje, že vytvoří celorepublikové státní poznávací značky. Už by se nelišily podle krajů

Ministerstvo dopravy se zabývá možností vytvoření tzv. celorepublikové státní poznávací značky, která by neměla teritoriální rozdělení podle krajů vydání. Stát by tak získal přes 104 milionů možných kombinací. Ve středu to řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Nedostatek kombinací pro registrační značky vozidel tak v Česku nehrozí.

Ještě před případným zavedením celorepublikové značky má stát k dispozici velké množství kombinací i při současném systému, kdy se v případě vyčerpání současné kombinace čísel a písmen na značce pouze posune jedno písmeno určené pro daný kraj na další místo v tabulce. To brzy nastane v případě Prahy, uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Policie evakuovala v Brně přes sto lidí kvůli nálezu 100 kg granátu z války

Policie ve středu dopoledne evakuovala v Brně - Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu 100 kilogramů granátu z druhé světové války. Pyrotechnici pracují na bezpečné likvidaci nálezu, uvedla policie na twitteru. Zveřejnila tam také krátké video z místa. Bližší informace zatím nejsou známy.

Evakuaci kvůli munici zažili v posledních letech například lidé v Ostravě, kde se loni v listopadu našla nevybuchlá letecká puma z 2. světové války. Velká část obvodu Plesná byla tehdy uzavřená několik hodin. V Brně se v listopadu 2016 muselo evakuovat asi tisíc lidí poté, co se v Řípské ulici našla puma z 2. světové války.

Zdroj: ČTK
Další zprávy