Opět česká jízda v Bostonu. Dvakrát se trefil Krejčí, rekordní výhru zařídil Pastrňák

25. 11. 2022 23:35
Čeští hokejisté zařídili v NHL výhru Bostonu 3:2 v prodloužení nad Carolinou. Obrat nastartoval dvěma góly David Krejčí, vítěznou branku dal David Pastrňák, jenž se rovněž přihrávkou podílel na první brance Bruins.
David Pastrňák a David Krejčí
David Pastrňák a David Krejčí | Foto: ČTK

Detroit vedl ve 25. minutě po akcích Hronka 2:0. Skóre otevřel Andre Copp v přesilové hře z dorážky střely Lucase Raymonda, jemuž přihrál český bek. Rodák z Hradce Králové zvýšil náskok Detroitu tvrdou ranou bez přípravy zpoza levého kruhu nad výražečku Vejmelky. Arizona v dalším průběhu smazala manko 0:2 a 1:3, přičemž Jakob Chychrun vyrovnal 26 sekund před koncem třetí třetiny. V nájezdech se prosadil jen Dylan Larkin. Vejmelka kryl 33 střel.

Boston vyhrál doma od začátku sezony dvanáctý zápas v řadě a vytvořil tím nový rekord NHL. S Carolinou, jejíž lídr Martin Nečas podruhé za sebou nebodoval, přitom prohrával ještě na konci druhé třetiny 0:2. K vítězství Bruins nastartovala ryze česká spolupráce: Zacha vybojoval u mantinelu puk a Pastrňák našel přesným pasem před brankou Krejčího, který přesně zamířil do horního růžku.

V polovině třetí třetiny Krejčí po Zachově přihrávce vyrovnal nahozením puku od modré čáry na 2:2. Rozhodčí původně gól neuznal kvůli nedovolenému bránění Nicka Foligna brankáři. Boston si ale vzal trenérskou výzvu, která odhalila, že domácí útočník byl do brankoviště natlačen bránícím hráčem. Prodloužení ukončil Pastrňák v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu.

Pastrňák má na kontě 32 bodů (14+18) a v produktivitě soutěže jen třetí za Connorem McDavidem z Edmontonu (16+19) a Jasonem Robertsonem z Dallasu (18+16). Krejčí si po návratu do NHL udržuje průměr téměř bod na zápas, v 18 duelech vstřelil osm branek a na devět přihrál.

NHL:

Boston - Carolina 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 40. a 51. Krejčí (na první Pastrňák, na obě Zacha), 64. Pastrňák - 7. Noesen, 16. Kotkaniemi. Střely na branku: 41:36. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák 2. Krejčí, 3. McAvoy (všichni Boston).

Washington - Calgary 3:0 (1:0,1:0, 1:0)

Branky: 8. Oshie, 37. Kuzněcov, 53. Ovečkin. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Oshie, 3. Kuzněcov (všichni Washington).

Chicago - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 26. C. Jones, 57. Raddysh - 4. Edmundson, 28. Suzuki, rozhodující sam. nájezd Dach. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16.159. Hvězdy zápasu: 1. Dach (Montreal), 2. Raddysh (Chicago), 3. Monahan (Montreal).

Minnesota - Toronto 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 13. Kaprizov, 12. Boldy, 57. Zuccarello - 4. Marner, 13. Aston-Reese, 31. Järnkrok, 54. Nylander. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.997. Hvězdy zápasu: 1. Murray (Toronto), 2. Kaprizov (Minnesota), 3. Tavares (Toronto).