Obránce Polák si v NHL připsal asistenci, Toronto ale prohrálo doma s Columbusem

9. 1. 2018 8:20
Toronto vedlo ještě pět minut před koncem o dva góly, nakonec však má jen bod.
Boone Jenner slaví gól, kterým Columbus začal obrat na ledě Toronta
Boone Jenner slaví gól, kterým Columbus začal obrat na ledě Toronta | Foto: Reuters

Toronto - Hokejový obránce Roman Polák z Toronta si v jediném pondělním utkání NHL připsal asistenci, Maple Leafs ale ztratili dvoubrankový náskok a prohráli doma s Columbusem 2:3 v prodloužení. Jednatřicetiletý bek se do statistik zapsal po čtyřech zápasech bez bodu. Centr Lukáš Sedlák v dresu Blue Jackets vyšel bodově naprázdno.

Po bezbrankové první třetině posunul ve 32. minutě centr Tyler Bozak od mantinelu  puk na útočnou modrou k Polákovi, jehož střelu tečoval před brankou James van Riemsdyk. Polák si čtvrtou nahrávkou v ročníku vylepšil bilanci na šest bodů v 25 duelech. Za necelých pět minut zvýšil na rozdíl dvou branek v přesilové hře William Nylander střelou z pravého kruhu.

Columbus snížil v 56. minutě zásluhou kapitána Nicka Foligna a o 108 vteřin později zařídil vyrovnání devatenáctiletý nováček Pierre-Luc Dubois. V prodloužení vyslal Nylander do samostatného úniku Bozaka, který ale na brankáře Sergeje Bobrovského nevyzrál.

Hosté okamžitě vyrazili do protiútoku a z přečíslení dvou na jednoho v čase 63:11 vstřelil vítězný gól Artěmij Panarin. Maple Leafs i přes porážku bodovali potřetí v řadě, Columbus zvítězil potřetí z posledních čtyř duelů.

"Dnešní výhra je pro nás důležitou zkušeností. Víme, že ani dvoubrankové manko nic neznamená. Pořád existuje šance, že se vrátíte do hry a vyhrajete. Máme radost, protože tyhle dva body jsou pro nás velmi důležité," prohlásil Panarin, zvolený první hvězdou zápasu.

Na výhře Blue Jackets se 35 zákroky podílel Bobrovskij, který po nedělní výhře nad Floridou (3:2 po samostatných nájezdech) nastoupil do druhého zápasu ve dvou dnech. "Když jsme mu posledně dali tři nebo čtyři dny volna, tak mu moc nepomohly," řekl trenér Columbusu John Tortorella. "Není to jednoduché. Všechno záleží na koncentraci," uvedl ruský gólman, který získal ocenění pro druhou hvězdu večera.

Podle kouče Maple Leafs Mikea Babcocka se jeho tým nenechal ukolébat dvougólovým náskokem. "Ve třetí třetině jsme je přestříleli 13:4 a povedla se nám řada dobrých věcí. Párkrát jsme chybovali - prohráli jsme vhazování, souboje, při střídání jsme mohli být trpělivější. Nebyli jsme pod tlakem. Vyšla jim přečíslení a to nás nakonec stálo zápas," uvedl Babcock. "Je to ponaučení, musíme se zlepšit," dodal.

"Nejméně 50 minut jsme hráli opravdu dobře. Možná jsme promarnili pár příležitostí, kterými jsme v poslední části mohli rozhodnout. To se nám ale nepodařilo, dostali se k odraženému puku a srovnali," řekl torontský gólman Frederik Andersen.

Výsledek NHL:

Toronto - Columbus 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 32. J. van Riemsdyk (Polák), 37. W. Nylander - 56. N. Foligno, 58. Dubois, 64. Panarin. Střely na branku: 37:33. Diváci: 18.933. Hvězdy utkání: 1. Panarin, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. J. van Riemsdyk (Toronto).