reklama
 
 

Obránce Polák se bude v kempu Toronta ucházet o smlouvu

14. 9. 2017
Český hokejový obránce Roman Polák bude v kempu Toronta Maple Leafs bojovat o novou smlouvu. Zatím uzavřel kontrakt na zkoušku.

Toronto - Český hokejový obránce Roman Polák se bude v kempu Toronta pokoušet o pokračovaní angažmá v týmu Maple Leafs. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy uzavřel ve svém dosavadním působišti kontrakt na zkoušku. Polákovi skončil roční kontrakt na 2,25 milionu dolarů.

Polák, který loni v září reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru v Torontu, si v uplynulé sezoně v dresu Maple Leafs připsal v 75 zápasech 11 bodů za čtyři branky a sedm asistencí. Ve druhém zápase play off si poranil levou nohu a sezona pro něj skončila.

Do Toronta přišel Polák na konci června 2014 ze St. Louis výměnou za švédského beka Carla Gunnarssona a výběr ve čtvrtém kole dnešního draftu. V únoru loňského roku se stěhoval do San Jose, s kterým si zahrál loni i finále Stanleyova poháru. Následně ale podepsal jako volný hráč opět kontrakt s Torontem.

Celkem má účastník olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a dvou mistrovství světa na kontě v NHL 634 utkání a 115 bodů za 23 branek a 92 asistencí. V 51 duelech play off si připsal dvě přihrávky. Dnes začal s Torontem přípravu a boj o pokračování v soutěži.

autoři: ČTK, Sport | 14. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama