Obránce Polák se bude v kempu Toronta ucházet o smlouvu

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 9. 2017 18:18
Český hokejový obránce Roman Polák bude v kempu Toronta Maple Leafs bojovat o novou smlouvu. Zatím uzavřel kontrakt na zkoušku.
Roman Polák
Roman Polák | Foto: Reuters

Toronto - Český hokejový obránce Roman Polák se bude v kempu Toronta pokoušet o pokračovaní angažmá v týmu Maple Leafs. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy uzavřel ve svém dosavadním působišti kontrakt na zkoušku. Polákovi skončil roční kontrakt na 2,25 milionu dolarů.

Polák, který loni v září reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru v Torontu, si v uplynulé sezoně v dresu Maple Leafs připsal v 75 zápasech 11 bodů za čtyři branky a sedm asistencí. Ve druhém zápase play off si poranil levou nohu a sezona pro něj skončila.

Do Toronta přišel Polák na konci června 2014 ze St. Louis výměnou za švédského beka Carla Gunnarssona a výběr ve čtvrtém kole dnešního draftu. V únoru loňského roku se stěhoval do San Jose, s kterým si zahrál loni i finále Stanleyova poháru. Následně ale podepsal jako volný hráč opět kontrakt s Torontem.

Celkem má účastník olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a dvou mistrovství světa na kontě v NHL 634 utkání a 115 bodů za 23 branek a 92 asistencí. V 51 duelech play off si připsal dvě přihrávky. Dnes začal s Torontem přípravu a boj o pokračování v soutěži.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 3 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy