O Jágra prý stojí tři týmy NHL. Legenda je ale střízlivá: Každý se snaží blufovat, je to poker

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 9. 2017 10:10
Léto skončilo, ubyla řada potenciálních zájemců. Přesto není vyloučené, že Jaromír Jágr odehraje v hokejové NHL další sezonu. Agent české osmašedesátky Petr Svoboda prozradil, že momentálně jedná se třemi kluby zpoza oceánu.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Praha - Aby Jágr stihl středeční start slavné soutěže, musí podepsat kontrakt co nejdříve. Zatím pořád trénuje na Kladně, ale má o něj zájem trojice klubů ze zámoří. V pátek o tom informoval Andy Strickland ze stanice Fox.

Konkrétně napsal: "Agent Jaromíra Jágra mi řekl, že momentálně jedná se třemi týmy NHL."

Nejde o překvapivou zprávu. Po pátečním tréninku 45letý Čech oznámil, že mění plán a do sobotního duelu za Kladno nenastoupí. Důvody? Nevyřízená transferkarta a přání potenciálních zaměstnavatelů. "Pořád probíhají nějaká jednání. Týmy z NHL si nepřejí, abych hrál, takže to musím respektovat," přiznal Jágr.

Jedním ze zájemců může být St. Louis, které nedávno přišlo o útočníka Robbyho Fabbriho. Ten kvůli zraněnému kolenu vynechá celý ročník. Zdravotní potíže mají i další útočníci - Alexander Steen, Patrik Berglund a Zach Sanford.

"S těmito ztrátami se musíme vypořádat, prohlásil generální manažer klubu Doug Armstrong. "Jágr je skvělý hráč. Patří do skupiny hokejistů, o kterých jsme se v klubu bavili."

Jágr: Každý se snaží blufovat

Jenže později vyšla zpráva, že do St. Louis míří Scottie Upshall, Jágrův bývalý parťák z Floridy, který dres Blues oblékal poslední dva roky. Po sezoně ale nedostal novou smlouvu, a tak šel na zkoušku do Vancouveru. Za něj ale hrát nebude.

podepsat roční kontrakt se St. Louis na 800 tisíc dolarů. K podpisu však zatím nedošlo. Ale i kdyby ano, manažerovi Armstrongovi by vzhledem k dlouhodobě zraněným pořád zbylo dost peněz na Jágra.

"Nemyslím, že to něco znamená," komentoval český veterán zájem St. Louis. "Hodně novinářů se na to ptá. A asi je to zajímavé téma, takže se o tom dá něco napsat vždycky. Uvidíme."

"Já u těch jednání nejsem, tak to nemůžu odhadnout. Já jen poslouchám, co mi říká Ježek (agent Petr Svoboda, pozn. red.)," pokračoval Jágr. "Ne všemu, co ti lidi řeknou, můžeš věřit. Musíš číst mezi řádky. Co si budeme namlouvat, to je poker v hokeji. Každý se snaží nějakým způsobem blufovat. Sice nechápu, z jakého důvodu, jsme dospělí chlapi. Nepodepisuju nějaký obrovský kontrakt na sedm let. Ale to je jedno, taková je strategie určitých lidí."

Legendární útočník okomentoval po pátečním tréninku i Floridu, kde strávil poslední roky: "Myslel jsem, že tam zůstanu. I ti nejvyšší říkali: 'Jo, je to domluvený.' A půl hodiny před trhem s volnými hráči ti řeknou, že s tebou nepočítají. Kdybych to neslyšel na vlastní uši, tak bych tomu nevěřil. Ale taková je realita."

I proto Jágr nechtěl rozebírat, kdo je nyní ve hře.

Mezi trojicí zájemců stále může být Calgary, o němž se spekulovalo před časem. Tuto možnost zatím nikdo nevyvrátil. Času každopádně ubývá, NHL startuje už v noci na čtvrtek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy