Nylander o Jágrovi: Rozdíl 24 let je neskutečný, on je ale pořád skvělý hráč. Prostě legenda

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
18. 11. 2016 15:00
William Nylander ještě ani nebyl na světě, když Jaromír Jágr kroutil v NHL svou pátou sezonu a na kontě měl už dva vyhrané Stanley Cupy. Kariéru dvacetiletého mladíka Jágr značně ovlivnil. Teď proti sobě nastupují v NHL. Z nočního souboje mezi Torontem a Floridou vyšel jako jasný vítěz mladý Švéd. "Hrát proti němu je vždycky zábava. Je to legenda," řekl zpravodaji Aktuálně.cz přímo v Kanadě po výhře 6:1 Nylander.
Radost hráčů Toronta.
Radost hráčů Toronta. | Foto: Reuters

A.cz: Jaké je pro vás hrát proti o 24 let staršímu Jaromíru Jágrovi?

Vždycky je to zábava. Je neuvěřitelné, že hrál už proti mému otci a teď nastupuje i proti mně. Je to skvělý hráč, legenda. Věkový rozdíl je neskutečný. Na jeho hře ten věk vůbec není znát.

Neporadil vám otec na svého bývalého parťáka něco speciálního?

Taťka mi radí hodně, ale přímo na jednotlivé hráče ne. Jágr je obrovský, šikovný borec. To ale ví všichni a on stejně pořád válí.

Máte na něj vy sám nějaké zvláštní vzpomínky?

Bylo mi asi deset, když jsem byl s tátou a Jardou na tréninku. On na mě začal pálit puky a já jsem si uvědomil, že celý život dostávat takové pecky vážně nechci. A tak jsem změnil post a z brankáře jsem se stal útočníkem. (usmívá se)

Pamatuje si vás vůbec?

To vlastně ani nevím, já s ním v kontaktu nejsem. Možná jo.

Floridu jste letos porazili i ve druhém vzájemné střetnutí. Sedí vám jejich hra?

To nevím. Ty zápasy byly odlišné. Ve středu se nám povedlo všechno, na co jsme sáhli. Napadalo nám tam hodně gólů a soupeře jsme naopak do ničeho velkého nepustili.

Váš gólostroj z počátku sezony se trochu zadrhl. V posledních osmi utkáních jste bodoval jen dvakrát. Trápíte se tím nějak?

Samozřejmě chci dávat góly, ale hlavní je, že se daří týmu. Z těch zápasů jsme, myslím, prohráli jen dva, což je skvělá bilance. Není důležité, kdo ty branky dá.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy