Kraken podle mořské příšery. Nový klub NHL ze Seattlu odhalil identitu

ČTK ČTK
23. 7. 2020 19:04
Nový klub NHL ze Seattlu se bude jmenovat Kraken. Jméno, logo a barvy týmu, jenž vstoupí do zámořské hokejové ligy v roce 2021, dnes zveřejnili jeho představitelé.
Seattle Kraken
Seattle Kraken | Foto: NHL.com

Jméno Kraken bylo od začátku jasným favoritem fanoušků. Od roku 2018, kdy byl Seattle přijat do NHL, se spekulovalo také o názvech Sockeyes (druh lososa), Evergreens nebo Metropolitans. Nakonec ale zvítězilo přízvisko podle mořské příšery ze severské mytologie.

"Kraken je jméno, jež se zrodilo díky fanouškům. Navrhli ho a bojovali za něj," řekl Tod Leiweke, výkonný šéf Seattlu, jenž příští rok rozšíří NHL jako 32. klub.

Logo mužstva je písmeno "S" stylizované jako chapadla chobotnice s rudě červeným okem. Písmeno "S" je také narážkou na logo mužstva Seattle Metropolitans, jež v roce 1917 ještě před vznikem NHL získalo jako první americký klub Stanley Cup.

V souladu s mořskou tematikou budou hlavními barvami mužstva čtyři odstíny modré od nejtmavší, jež má symbolizovat hlubinu oceánu, po nejsvětlejší "ledovou". Pátou barvou je výrazná červená z loga.

Díky hokejistům bude mít město na severozápadě USA třetí klub v elitních severoamerických ligách po fotbalistech Seahawks v NFL a baseballistech Mariners v MLB. Dosud posledním nováčkem v NHL byl v roce 2017 tým Vegas Golden Knights, jenž v debutové sezoně senzačně došel až do finále Stanley Cupu.

Dres nového klubu NHL:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy