Pastrňák jako další Jágrův nástupce. Co vzešlo z předešlých srovnání?

jzp jzp
22. 10. 2018 18:04
Forvard Bostonu David Pastrňák je zatím posledním hokejistou, který o sobě slyšel, že má být nástupcem Jaromíra Jágra. Toho už měli nahradit mnozí, ovšem někteří čelili ošemetnému srovnání častěji. Podívejte se na přehled "druhých Jágrů".
NHL 2015: Jiří Hudler s Lady Big Trophy
NHL 2015: Jiří Hudler s Lady Big Trophy | Foto: ČTK

Jiří Hudler

"Je to úplně jiný typ hokejisty než Jarda Jágr, ale mohl by dorůst na stejnou úroveň." (Radim Rulík pro MF Dnes, 2000)

Proč měl být novým Jágrem? Před draftem sbíral v nejvyšší domácí lize podobná čísla jako kladenský velikán. V následné sezoně dokonce mířil za výhrou v produktivitě, ale pak odešel do Ruska. Na mistrovství světa nastřádal v 19 letech šest bodů (2+4). Ofenzivními instinkty a neskutečně šikovnýma rukama budil velká očekávání.

Realita: Za Atlantikem mu červený koberec nerozbalili. Kvůli chybějícím centimetrům a Detroitu posedlém veterány trčel Hudler tři roky na farmě. K Jágrovi se nikdy nepřiblížil, ale po přestupu do Calgary jednou pronikl mezi deset nejproduktivnějších hráčů NHL. Teď je kvůli záhadné nemoci bez angažmá, kariéru zatím neukončil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy