Pastrňák jako další Jágrův nástupce. Co vzešlo z předešlých srovnání?

jzp jzp
22. 10. 2018 18:04
Forvard Bostonu David Pastrňák je zatím posledním hokejistou, který o sobě slyšel, že má být nástupcem Jaromíra Jágra. Toho už měli nahradit mnozí, ovšem někteří čelili ošemetnému srovnání častěji. Podívejte se na přehled "druhých Jágrů".
NHL 2015: Jiří Hudler s Lady Big Trophy
NHL 2015: Jiří Hudler s Lady Big Trophy | Foto: ČTK

Jiří Hudler

"Je to úplně jiný typ hokejisty než Jarda Jágr, ale mohl by dorůst na stejnou úroveň." (Radim Rulík pro MF Dnes, 2000)

Proč měl být novým Jágrem? Před draftem sbíral v nejvyšší domácí lize podobná čísla jako kladenský velikán. V následné sezoně dokonce mířil za výhrou v produktivitě, ale pak odešel do Ruska. Na mistrovství světa nastřádal v 19 letech šest bodů (2+4). Ofenzivními instinkty a neskutečně šikovnýma rukama budil velká očekávání.

Realita: Za Atlantikem mu červený koberec nerozbalili. Kvůli chybějícím centimetrům a Detroitu posedlém veterány trčel Hudler tři roky na farmě. K Jágrovi se nikdy nepřiblížil, ale po přestupu do Calgary jednou pronikl mezi deset nejproduktivnějších hráčů NHL. Teď je kvůli záhadné nemoci bez angažmá, kariéru zatím neukončil.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy