Pastrňák jako další Jágrův nástupce. Co vzešlo z předešlých srovnání?

jzp jzp
22. 10. 2018 18:04
Forvard Bostonu David Pastrňák je zatím posledním hokejistou, který o sobě slyšel, že má být nástupcem Jaromíra Jágra. Toho už měli nahradit mnozí, ovšem někteří čelili ošemetnému srovnání častěji. Podívejte se na přehled "druhých Jágrů".
Zlatá hokejka 2017: Michael Frolík
Zlatá hokejka 2017: Michael Frolík | Foto: ČTK

Michael Frolík

"Frolík by se klidně mohl dostat i na Jágrovu úroveň. Proč ne? Jágr byl taky v juniorech talent srovnatelný s Reichlem, Holíkem. Až pak se z něj stala superhvězda." (Slavomír Lener pro MF Dnes, 2005)

Proč měl být novým Jágrem? Kladenská líheň, brzký start mezi muži, vysoká pozice v draftu, pravé křídlo, urostlá postava, široký úsměv. To jsou charakteristicky, díky nimž si Frolík vysloužil přezdívku "Baby Jagr".

Realita: Místo toho, aby jako desítka draftu hned nastupoval za Floridu, musel ještě dva roky zrát v kanadské juniorce. V NHL poté nasbíral nanejvýš 45 bodů. Zlepšoval se v obraně, až vyzrál v oblíbeného kompletního hokejistu, ale mezi superhvězdy nevylétl. Momentálně hraje za Calgary.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy