Pastrňák jako další Jágrův nástupce. Co vzešlo z předešlých srovnání?

jzp jzp
22. 10. 2018 18:04
Forvard Bostonu David Pastrňák je zatím posledním hokejistou, který o sobě slyšel, že má být nástupcem Jaromíra Jágra. Toho už měli nahradit mnozí, ovšem někteří čelili ošemetnému srovnání častěji. Podívejte se na přehled "druhých Jágrů".
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: ČTK

Tomáš Hertl

"Já a Jágr? Sám bych si tohle srovnání nikdy nedovolil. On už v osmnácti válel v NHL, kdežto mně je devatenáct a jedu teprve na své první mistrovství. Je mi ale příjemné, že mě k němu přirovnáváte." (Tomáš Hertl, 2013)

Proč měl být novým Jágrem? V ročníku po draftu 2013, kde vyšel na pódium jako celková sedmnáctka, byl nejlepším útočníkem pražské Slavie, a tak navzdory nesouhlasu Vladimíra Růžičky usoudil, že je čas jít dál. V San Jose se uvedl šesti góly ve třech zápasech, čímž možná až příliš rozparádil české fanoušky.

Realita: Ve 24 letech patří do prvních dvou lajn Sharks. Ofenzivním kouskem Jágra občas připomene, ale na jeho úroveň už zřejmě nevylétne. Někteří se vždycky budou ptát, jak by Hertl vykvetl, kdyby mu v nováčkovské sezoně nepochroumal koleno Dustin Brown.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy