Pastrňák jako další Jágrův nástupce. Co vzešlo z předešlých srovnání?

jzp jzp
22. 10. 2018 18:04
Forvard Bostonu David Pastrňák je zatím posledním hokejistou, který o sobě slyšel, že má být nástupcem Jaromíra Jágra. Toho už měli nahradit mnozí, ovšem někteří čelili ošemetnému srovnání častěji. Podívejte se na přehled "druhých Jágrů".
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: ČTK

Tomáš Hertl

"Já a Jágr? Sám bych si tohle srovnání nikdy nedovolil. On už v osmnácti válel v NHL, kdežto mně je devatenáct a jedu teprve na své první mistrovství. Je mi ale příjemné, že mě k němu přirovnáváte." (Tomáš Hertl, 2013)

Proč měl být novým Jágrem? V ročníku po draftu 2013, kde vyšel na pódium jako celková sedmnáctka, byl nejlepším útočníkem pražské Slavie, a tak navzdory nesouhlasu Vladimíra Růžičky usoudil, že je čas jít dál. V San Jose se uvedl šesti góly ve třech zápasech, čímž možná až příliš rozparádil české fanoušky.

Realita: Ve 24 letech patří do prvních dvou lajn Sharks. Ofenzivním kouskem Jágra občas připomene, ale na jeho úroveň už zřejmě nevylétne. Někteří se vždycky budou ptát, jak by Hertl vykvetl, kdyby mu v nováčkovské sezoně nepochroumal koleno Dustin Brown.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy