Noskova asistence Vegas k výhře nestačila, Montreal otočil stav série na 2:1

19. 6. 2021 6:23
Nahrávka českého útočníka Tomáše Noska hokejistům Vegas k výhře ve třetím zápase semifinále play off NHL nepomohla. Montreal porazil Golden Knights 3:2 v prodloužení a otočil stav série na 2:1.
Josh Anderson skóruje do sítě Vegas Golden Knights
Josh Anderson skóruje do sítě Vegas Golden Knights | Foto: Reuters

Hráči Vegas v prvním utkání na kanadské půdě v sezoně dvě třetiny zápasu dominovali, ze střelecké převahy 30:8 ale vytěžili pouze jednu branku a průběžnou remízu 1:1. Skóre otevřel ve 24. minutě po špatné rozehrávce Erica Staala centr třetí formace Vegas Nicolas Roy a poslal hostující celek do vedení.

Montreal srovnal po osmatřiceti sekundách. Nick Suzuki ve vlastním obranném pásmu získal kotouč, našel rozjetého Colea Caufielda a dvacetiletý nováček v samostatném úniku překonal Marca-André Fleuryho v brance Vegas.

Golden Knights přiblížil vítězství ve 43. minutě Alex Pietrangelo. Kanadský útočník si při rychlém přechodu do útočného pásma vyměnil kotouč s Maxem Paciorettym, zbavil se obránce Bena Chiarota a střelou z osy hřiště podruhé překonal Careyho Price. Na začátku akce stál Nosek, který u mantinelu vybojoval puk a ve svém prvním zápase po zranění si připsal první bod v letošním play off.

Pod vyrovnávací gól Joshe Andersona z 59. minuty se obrovskou chybou podepsal brankář Fleury. Zkušený kanadský gólman nedokázal u mantinelu zpracovat nahození z obranného pásma, nešťastně odrazil kotouč do vlastního brankoviště a napadající Anderson měl před odkrytou brankou jednoduchou práci.

V prodloužení se čekalo na gól bezmála 13 minut. V čase 72:53 se Anderson dostal za obranu Golden Knights, zpracoval vysoký puk pro Paula Byrona, který nájezd dvou útočníků na brankáře Fleuryho vyřešil šikovně. Naznačil střelu a předložil Andersonovi puk před prázdnou branku. Sedmadvacetiletý útočník i podruhé v zápase nabídnutou příležitost využil a rozhodl o druhé výhře Canadiens za sebou.

Semifinále play off NHL - 3. zápas:

Montreal - Vegas 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 59. a 73. J. Anderson, 24. Caufield - 24. N. Roy, 43. Pietrangelo (Nosek). Střely na branku: 27:45. Diváci: 3500 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Pietrangelo (Vegas), 3. J. Anderson (Montreal). Stav série 2:1.