Nosek dal dva góly, Las Vegas porazilo San Jose 5:2. Trefili se i Nečas a Faksa

1. 10. 2018 7:39
V zámoří skončily přípravné závěsy před novou sezonou NHL, chybějí už jen duely pořádané v Evropě.
Tomáš Nosek slaví gól.
Tomáš Nosek slaví gól. | Foto: Reuters

New York - Čeští hokejisté se bodově prosadili ve všech čtyřech nedělních duelech, kterými se uzavřelo přípravné období před startem NHL na severoamerické půdě. Dvěma góly přispěl k vítězství letošního finalisty Stanleyova poháru Vegas nad San Jose 5:2 útočník Tomáš Nosek. Za Sharks zaznamenal jednu asistenci Tomáš Hertl.

Devatenáctiletý Martin Nečas nezabránil gólem a asistencí domácí porážce Caroliny s Nashvillem 4:5 v prodloužení. Rovněž branku a přihrávku si při prohře Dallasu s Coloradem 5:6 připsal Radek Faksa. Další útočník Jakub Vrána pomohl asistencí k vítězství Washingtonu nad St. Louis 5:2.

Nový ročník NHL začne v noci ze středy na čtvrtek středoevropského času. Přípravné duely ještě čekají celky New Jersey a Edmonton, které vstoupí do soutěže v sobotu ve Stockholmu. New Jersey se představí dnes na ledě Bernu a Edmonton ve středu na hřišti Kolína nad Rýnem.

Nosek, který dal tři góly v pěti zápasech finálové série Stanleyova poháru minulé sezony při neúspěšném boji nováčka s Washingtonem, se prosadil v přípravě na pátý pokus poprvé. Předtím ve čtyřech testech zaznamenal tři asistence.

V polovině utkání proti San Jose ujel po přihrávce Pierrea-Edouarda Bellemareho do samostatného úniku a dostal Golden Knights do vedení 2:1. Bellemare předtím obral o puk na obranné modré čáře beka Brenta Burnse, který si v přesilovce dovolil drzou kličku.

Ve 42. minutě v dalším oslabení Nosek opět těžil z práce francouzského útočníka. Bellemare Noska šikovně uvolnil v útočném pásmu bekhendem na pravém kruhu, pardubický odchovanec podruhé překonal Martina Jonese a upravil už na 5:1. Na konečné podobě skóre se podílel i Hertl, který asistoval u trefy Kevina Labance.

Nečas, dvanáctý hráč loňského draftu, trefou v 55. minutě v přesilové hře vynutil nastavení, ale v něm rozhodl po 21 sekundách svým druhým gólem v utkání Ryan Johansen. Předtím ještě Nosek asistoval u branky obránce Calvina de Haana na 3:3.

Odchovanec Žďáru nad Sázavou, který se před rokem po jednom startu v NHL vrátil do Komety Brno, v letošní přípravě bodoval ve všech čtyřech duelech (3+2).

V brance Caroliny se objevil od 33. minuty Petr Mrázek, který nahradil zraněného Scotta Darlina. Naskočil za nepříznivého stavu 2:3, gól na 3:4 inkasoval ve 44. minutě při přesilovce Nashvillu, kdy jej tečí přihrávky Filipa Forsberga překonal Craig Smith. V nastavení nedosáhl Mrázek na přesnou střelu Johansena z mezikruží.

Faksa v duelu s Coloradem ve 38. minutě zužitkoval před brankou přihrávku Alexandra Radulova a snížil ztrátu Stars na 3:4. V půlce závěrečné části ještě asistoval u branky na 4:6, kterou vstřelil Devin Shore. Faksa si tak vylepšil bilanci v přípravě na tři body za dvě branky a jednu asistenci z pěti utkání.

Vrána, který se s minulou sezonou rozloučil brankou ve vítězné pátém finále, nastoupil v přípravě za Capitals počtvrté a připsal si první bod. V 38. minutě se podílel na brance Bretta Connollyho na 1:1. Capitals zápas následně zlomili na svou stranu. Tým, který převzal po Barrym Trotzovi jeho asistent Todd Reirden, v sedmém testu teprve podruhé vyhrál.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Carolina - Nashville 4:5 v prodl. (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 7. Williams, 16. Aho, 43. De Haan (Nečas), 55. Nečas - 5. a 61. R. Johansen, 31. a 44. Craig Smith, 16. Fiala. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 28:06 minuty, inkasoval dvakrát z 12 střel a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta.

Washington - St. Louis 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky: 38. B. Connolly (Vrána), 41. Ovečkin, 42. Oshie, 53. Dowd, 60. Smith-Pelly - 25. R. Thomas, 51. Schmaltz.

Dallas - Colorado 5:6 (2:3, 1:2, 2:1)

Branky: 7. Dickinson, 15. Jamie Benn, 38. Faksa, 50. D. Shore (Faksa), 59. Seguin - 3. a 25. Landeskog, 5. Rantanen, 19. Barrie, 39. C. Wilson, 46. Dries.

Vegas - San Jose 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 30. a 42. Nosek, 19. Holden, 32. R. Smith, 38. Pacioretty - 26. E. Karlsson, 57. Labanc (Hertl).

Hokej mě přestal bavit a nabídka z NHL nepřišla, jsem s tím smířený, nelituju ničeho, ztratil jsem motivaci hrát v Česku, říká končící brankář | Video: DVTV, Emma Smetana