"Šílenější pasáž jsem neviděl." Hronek a spol. skákali do střel a očarovali NHL

30. 10. 2021 12:29
Nasazení jako ve finále Stanley Cupu. NHL žasne nad počinem hokejistů Detroitu, kteří skoro minutu v kuse padali do střel, což jim nakonec pomohlo k bodu proti favoritovi.
Takto hokejisté Detroitu blokovali střely v utkání proti Floridě. | Video: Youtube.com

Florida zůstává vedle Caroliny jediným neporaženým týmem v aktuálním ročníku NHL. Na půdě Detroitu vyhrála už poosmé, přestože na lavičce nově neměla kouče Joela Quennevillea, který odstoupil v souvislosti s jedenáct let starým případem sexuálního napadení v Chicagu.

Na páteční vítězství se však Florida nadřela. O výsledku 3:2 rozhodl až v prodloužení Aleksander Barkov.

Favorité přitom byli blízko k pohodlnější výhře. Ve třetí třetině vedli 2:1 a šest a půl minuty před domnělým koncem měli obrovský tlak (viz video výše). Ten začal vcelku nenápadně, ale s každou další střelou ožívali jak diváci v hledišti, tak komentátoři.

Detroitská pětice Robby Fabbri, Pius Suter, Adam Erne, Danny DeKeyser a Filip Hronek předvedla spolu s brankářem Alexem Nedeljkovicem famózní defenzivní výkon.

Domácí fanoušci nakonec tleskali vestoje a komentátor žasl. "Šílenější pasáž jsem nikdy neviděl!" křičel.

"Diváci byli úžasní a kluci přede mnou se hodně obětovali. Viděl jsem tři velké bloky," chválil Nedeljkovic. "Jeden z kluků, nevím přesně kdo (Erne, pozn. red.), si lehl do střely a utrpěl zranění, ale hned se zvedl a zblokoval další ránu. Fanoušky to rozproudilo a oni zase rozproudili nás, což nám pomohlo."

Ano, o pár chvil později vstřelil Suter vyrovnávací gól a zajistil mužstvu bod.

Red Wings na střely prohráli 30:33, ale bez obětavosti by byl rozdíl mnohem větší. Zatímco Florida zblokovala jen devět střel, domácí 23. To je více bloků, než v souběžně hraném utkání zvládly Chicago a Carolina dohromady.