Hronek ukončil pekelnou ránou čekání na gól, je nejproduktivnějším bekem Red Wings

Aktualizováno 12. 2. 2023 7:32
Hokejový obránce Filip Hronek ukončil po téměř dvou měsících čekání na gól v NHL. Osmou brankou v sezoně pomohl Detroitu k výhře 5:2 nad Vancouverem a s 34 body je nejproduktivnějším obráncem týmu.
NHL, Detroit: Ville Husso (35) a Filip Hronek (17)
NHL, Detroit: Ville Husso (35) a Filip Hronek (17) | Foto: Reuters

Útočník Ondřej Palát připravil jeden gól New Jersey při prohře s Minnesotou 2:3 po samostatných nájezdech, brankář Vítek Vaněček kryl 22 střel Wild.

Pětadvacetiletý Hronek čekal na gól od 17. prosince rovných 20 zápasů. Prosadil se ve 43. minutě poté, co se od modré posunul blíže k brance Canucks, a zvýšil na 4:1.

Hvězdami utkání byli jeho spoluhráči Dylan Larkin a Jonatan Berggren, kteří se rovným dílem podělili o zbývající branky vítězů.

Detroit vyhrál poslední dva zápasy a na osmou příčku zaručující play off ztrácí 7 bodů. "Musíme v těchto výkonech pokračovat. Teď nás čeká série pěti venkovních duelů, v nichž bychom chtěli získat co nejvíc bodů, abychom i na začátku března stále reálně bojovali o play off," uvedl Larkin.

Palát v úvodu druhé třetiny vybruslil z rohu a bekhendem nabil Tomáši Tatarovi na vyrovnávací trefu. Český útočník, který do New Jersey přišel před sezonou z Tampy Bay, bodoval potřetí za sebou a v posledních deseti zápasech nasbíral deset bodů (3+7).

Tatar o čtyři minuty později svou druhou brankou otočil na 2:1, Wild ale ve třetí části srovnali a v nájezdech si počínali suverénně. Vaněčka překonali Mats Zuccarello a Frederick Gaudreau, kteří Minnesotě zařídili bod navíc. Český gólman v rozstřelu přišel o desetizápasovou sérii výher.

Devils i přes prohru bodovali počtvrté za sebou a v tabulce Východní konference drží třetí příčku. "Bod není špatný. Chtěli jsme získat dva, ale proti týmu, který bojuje o play off, musíme brát i jeden. V konečném součtu bude důležitý každý zisk," řekl Tatar, který dvakrát skóroval v jednom zápase poprvé od dubna 2021.

Z vítězství se neradoval ani Karel Vejmelka, jehož Arizona podlehla St. Louis 5:6 v prodloužení. I přes 31 úspěšných zásahů inkasoval Vejmelka nejvíce branek od 6. ledna a prohrál po třech výhrách za sebou. Rozhodující branku dal po 62 sekundách prodloužení Ryan O'Reilly, jenž se do sestavy Blues vrátil po čtrnáctizápasové pauze.

Arizona v závěrečné desetiminutovce smazala třígólové manko a bodovala popáté v řadě. St. Louis vyhrálo po pěti prohrách a v boji o play off ztrácí devět bodů na osmou Minnesotu.

Lídr NHL Boston prohrál doma s Washingtonem 1:2 a ztratil ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. K výhře Bruins nepomohla ani čtveřice českých hokejistů. Davidové Krejčí a Pastrňák nastoupili ve druhé formaci společně s Pavlem Zachou, Jakub Lauko se představil ve čtvrtém útoku.

Hokejisté NY Rangers vyhráli na ledě Caroliny 6:2 a díky páté výhře za sebou si ve Východní konferenci upevnili šestou příčku. Hurricanes ještě v polovině zápasu vedli 2:1, vše ale změnil Artěmij Panarin. Ruský forvard dal poprvé v zámoří čtyři góly a rozhodl o výhře Rangers. Filip Chytil po šesti zápasech vyšel bodově naprázdno.

Čtyřmi góly se stejně jako Panarin blýskl útočník Los Angeles Adrian Kempe. Šestadvacetiletý Švéd se ve druhé a třetí třetině prosadil čtyřikrát v řadě a dovedl Kings k jednoznačné výhře 6:0.

NHL:

Detroit - Vancouver 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 2. a 7. Larkin, 3. a 50. Berggren, 43. Hronek - 23. Beauvillier, 51. E. Pettersson. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Berggren, 3. Husso (všichni Detroit).

Buffalo - Calgary 2:7 (2:0, 0:4, 0:3)

Branky: 8. Tage Thompson, 13. Mittelstadt - 42. a 54. Toffoli, 23. Pelletier, 23. Backlund, 25. Gilbert, 28. Kadri, 58. Dubé. Střely na branku: 23:40. Diváci: 18.356. Hvězdy zápasu: 1. Dubé, 2. Kadri, 3. Toffoli (všichni Calgary).

Ottawa - Edmonton 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)

Branky: 21. Sanderson, 36. Giroux, 38. Brännström - 3. McDavid, 22. Hyman z tr. střílení, 36. R. McLeod, 44. Puljujärvi, 48. Ryan, 55. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 29:40. Diváci: 20.041. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Kulak (oba Edmonton), 3. Sanderson (Ottawa).

Montreal - New York Islanders 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 13. Suzuki, 45. J. Barron, 57. Dach, 65. Matheson - 16. Nelson, 40. Horvat, 51. M. Martin. Střely na branku: 31:30. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Matheson, 2. Harvey-Pinard, 3. Anderson (všichni Montreal).

Philadelphia - Nashville 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 31. Hayes - 22. Niederreiter, 61. Duchene. Střely na branku: 24:25. Diváci: 19.412. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Saros (oba Nashville), 3. Hayes (Philadelphia).

Dallas - Tampa Bay 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 33. Jamie Benn - 31. a 60. Cirelli, 60. Hagel. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Wedgewood (Dallas).

Florida - Colorado 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky: 28. Ekblad, 29. Bennett, 52. Barkov - 35. a 60. MacKinnon, 4. L. O'Connor, 9. Nieto, 29. D. Toews. Střely na branku: 44:50. Diváci: 17.427. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Girard (oba Colorado), 3. Reinhart (Florida).

Toronto - Columbus 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Branky: 3. Nylander, 11. Bunting, 42. Rielly - 25. Jenner, 36. Marčenko, 36. Kuraly, 46. K. Johnson. Střely na branku: 30:40. Diváci: 18.893. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Johnson, 3. Marčenko (všichni Columbus).

Carolina - NY Rangers 2:6 (0:1, 2:1, 0:4)

Branky: 27. Teräväinen, 30. Kotkaniemi - 38., 45., 56. a 59. Panarin, 14. Zibanejad, 58. Kakko. Střely na branku: 29:19. Hvězdy zápasu: 1. Panarin 2. Trocheck (oba NY Rangers), 3. T. Teräväinen (Carolina).

St. Louis - Arizona 6:5 v prodl. (0:2, 2:0, 3:3 - 1:0)

Branky: 47. a 49. Rosén, 31. Saad, 38. Blais, 42. Thomas, 62. O'Reilly - 1. a 50. Keller, 10. Schmaltz, 54. Bjugstad, 60. Crouse. Střely na branku: 37.28. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 60 minut a 22 sekund, inkasoval šest branek z 37 střel a úspěšnost zákroků měl 83,8 procenta. 1. Rosén (St. Louis), 2. Keller (Arizona), 3. O'Reilly (St. Louis).

Minnesota - New Jersey 3:2 po sam nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 6. J. Eriksson Ek, 46. Hartman, rozhodující sam. nájezd Zuccarello - 23. a 27. Tatar (na první Palát). Střely na branku: 24:29. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 19.065. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (Minnesota), 2. Tatar (New Jersey), 3. Gustavsson (Minnesota).

Boston - Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 37. N. Foligno - 7. Bäckström, 32. Hathaway. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Hathaway (oba Washington), 3. Coyle (Boston).

Los Angeles - Pittsburgh 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Branky: 22., 26., 35. a 56. Kempe, 3. Anderson-Dolan, 18. Iafallo. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Kopitar, 3. Copley (všichni Los Angeles).

Winnipeg - Chicago 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky: 28. a 60. Wheeler, 22. Morrissey, 33. Scheifele - 43. T. Johnson. Střely na branku: 28:32. Petr Mrázek odchytal za Chicago 56 minut a 38 sekund, inkasoval tři branky z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta. Diváci: 14.440. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Morrissey, 3. Helebuyck (všichni Winnipeg).