Nečasova trefa pomohla Carolině vyhrát v San Jose

15. 10. 2022 7:13
Český útočník Martin Nečas pomohl Carolině gólem k výhře 2:1 na ledě San Jose a ve druhém zápase sezony získal již čtvrtý bod. Utkání skoupé na góly rozhodl dvě minuty před koncem Sebastian Aho. Zvítězil také Detroit, jenž vstoupil do sezony výhrou 3:0 nad Montrealem. Columbus podlehl Tampě 2:5 a na první body stále čeká.
Martin Nečas (88) z Caroliny Hurricanes slaví gól
Martin Nečas (88) z Caroliny Hurricanes slaví gól | Foto: Reuters

Hráči San Jose se po pražském zahájení ročníku poprvé představili na domácím ledě a v 18. minutě šli do vedení. Jevgenij Svečnikov rychlou střelou přes obránce překvapil brankáře Anttiho Raantu a otevřel skóre.

"Zkusil jsem vystřelit a jsem rád, že to prošlo. Nezáleží na tom, s kým hrajeme, každý gól je pro mě důležitý," řekl Svečnikov, jenž se poprvé v kariéře prosadil proti týmu svého mladšího bratra Andreje.

Ten se do statistik zapsal na konci druhé třetiny. Ve středním pásmu vybojoval puk, předložil ho Nečasovi a český útočník rychlou kličkou nachytal gólmana Jamese Reimera. Nečas se prosadil i ve druhém zápase nového ročníku a se dvěma góly a stejným počtem asistencí se bodově vyrovnal Davidu Pastrňákovi z Bostonu.

I třetí gól padl v závěru třetiny. V čase 58:02 Brett Pesce od modré čáry nahodil puk před domácí branku, trefil brusle útočníka Aha a Reimer byl bez šance. "Pesce to zahrál opravdu skvěle. Sebastianovi (Ahovi) už stačilo dostat se před bránícího hráče a nechat se trefit. Myslím, že jsme zaslouženě získali tři body," řekl trenér Hurricanes Rod Brind'Amour.

Alespoň prodloužení mohl v závěru vystřelit Sharks Tomáš Hertl, v nadějné šanci ale ztroskotal na Raantovi. Carolina i díky osmnácti Raantovým zásahům vyhrála i podruhé a posunula se do čela Východní konference. San Jose po třech zápasech na první body stále čeká.

Na nule zůstali také hokejisté Columbusu, kteří podlehli Tampě Bay 2:5. Již ve třetí minutě se prosadil Johnny Gaudreau, Lightning ale ještě v první třetině skóre otočili a po prohře s NY Rangers poprvé vyhráli. Dvěma body za gól a asistenci řídili výhru Tampy Ross Colton a Corey Perry. Jakub Voráček odehrál za Blue Jackets 18 minut a byl na ledě u dvou inkasovaných branek.

Detroit se třemi Čechy v sestavě odstartoval sezonu výhrou 3:0 nad Montrealem. Red Wings rozhodli zápas ve třetí třetině, kdy se nejprve prosadil Elmer Söderblom a při závěrečném risku bez brankáře pečetili vítězství Michael Rasmussen a Olli Määttä.

Jakub Vrána, Dominik Kubalík ani Filip Hronek nebodovali. Filip Zadina po nepřesvědčivých výkonech v předsezónním kempu zůstal pouze na tribuně.

"Dneska jsme hráli opravdu dobře. Jsem moc rád, že jsme vzadu udrželi čisté konto. Ve druhé třetině byly momenty, kdy nás mohl soupeř potrestat, kluci to ale ustáli a vydřeli vítězství," radoval se po své premiéře na lavičce Detroitu Derek Lalonde. První start za Detroit vyšel gólmanovi Villemu Hussovi, jenž kryl 29 střel.

NY Rangers s Filipem Chytilem a Liborem Hájkem v sestavě podlehli Winnipegu 1:4. Dvěma góly vystřelil výhru Jets Mark Scheifele. Connor Hellebuyck pomohl domácímu týmu čtyřiceti zákroky.

NHL:

Columbus - Tampa Bay 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)

Branky: 3. J. Gaudreau, 16. Nyquist - 15. Perry, 16. Stamkos, 19. Colton, 28. Foote, 48. Stamkos. Střely na branku: 28:39. Diváci: 18.889. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Colton, 3. Perry (všichni Tampa Bay).

San Jose - Carolina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 18. J. Svečnikov - 40. Nečas, 59. Aho. Střely na branku: 19:35. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Carolina), 2. Reimer (San Jose), 3. Raanta (Carolina).

Winnipeg - NY Rangers 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 11. a 59. Scheifele, 56. Gagner, 60. Connor - 44. Hunt. Střely na branku: 34:41. Diváci: 14.553. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Scheifele, 3 Gagner (všichni Winnipeg).

Detroit - Montreal 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 43. Söderblom, 59. Rasmussen, 60. Määttä. Střely na branku: 40:29. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Söderblom, 2. Husso, 3. Allen (všichni Detroit).