Voráček nahrál na vítězný gól, Ovečkin dal jubilejní branku číslo 700

22. 2. 2020 22:22
Český hokejový útočník Jakub Voráček asistoval u vítězné branky Philadelphie, která porazila v NHL Winnipeg 4:2.
Jakub Voráček (93) z Philadelphie a hráč Winnipegu Dmitrij Kulikov v zápase NHL. | Foto: Reuters

Flyers vyhráli potřetí za sebou a upevnili si třetí pozici v Metropolitní divizi. Rovněž jednou přihrávkou pomohl Michael Frolík k vítězství Buffala v Pittsburghu 5:2.

Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin z Washingtonu jako osmý hráč v historii NHL dosáhl na hranici 700 branek. Ve 45. minutě vyrovnal na ledě New Jersey na 2:2, ale Capitals nakonec prohráli 2:3.

Voráček si připsal asistenci šťastně. V 35. minutě se od něj odrazila střela Matta Niskanena mezi kruhy před Seana Couturiera, který zvýšil na 3:0. Dvoubrankový náskok zařídil Philadelphii dvěma góly v první polovině úvodního dějství Scott Laughton. Za Jets pak snížili Josh Morrisey s Patrikem Lainem na rozdíl jediného gólu, ale výhru Philadelphie pojistil v 50. minutě Tyler Pitlick.

Frolík bodoval poprvé po deseti zápasech. Ve 46. minutě předal na obranné modré čáře puk Marcusi Johanssonovi, jehož přihrávku od pravého mantinelu usměrnil za Tristana Jarryho Jeff Skinner. Trefil se po 22 zápasech a zvýšil na 4:1. Dvěma góly se pod čtvrtou výhru Sabres z uplynulých pěti zápasů podepsal Jack Eichel.

Čtyřiatřicetiletý Ovečkin po předchozím pětizápasovém gólovém půstu skóroval ve druhém utkání za sebou. Na hranici 700 gólů před ním dosáhli Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jaromír Jágr (766), Brett Hull (741), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717) a Mike Gartner (708). V tabulce střelců této sezony se Ovečkin se 42 brankami přiblížil na rozdíl gólu k vedoucím Davidu Pastrňákovi z Bostonu a Austonu Matthewsovi z Toronta.

Ani Ovečkinův gól ale nezabránil čtvrté prohře Capitals za sebou. V čase 58:01 rozhodl ve prospěch Devils Damon Severson.

NHL:

New Jersey - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 13. Bratt, 33. Simmonds, 59. Severson - 35. T. Wilson, 45. Ovečkin. Střely na branku: 29:35. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Severson, 2. Blackwood (oba New Jersey), 3. Ovečkin (Washington).

Philadelphia - Winnipeg 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 3. a 10. Laughton, 35. Couturier (Voráček), 50. Pitlick - 39. Morrissey, 43. Laine. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.870. Hvězdy zápasu: 1. Laughton (Philadelphia), 2. Laine (Winnipeg), 3. Couturier (Philadelphia).

Pittsburgh - Buffalo 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Branky: 32. a 58. Malkin - 11. a 53. Eichel, 1. Girgensons, 7. S. Reinhart, 46. Skinner (Frolík). Střely na branku: 43:26. Diváci: 18.620. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. C. Hutton (oba Buffalo), 3. Malkin (Pittsburgh).