Jágr při domácí premiéře v Calgary zažil drtivou porážku, Vrána a Sedlák dali první gól sezony

Aktualizováno 14. 10. 2017 7:12
Jaromír Jágr zatím v nové sezoně NHL čeká na první bod, Calgary prohrálo doma vysoko s Ottawou 0:6.
Jaromír Jágr v akci v zápase Calgary s Ottawou.
Jaromír Jágr v akci v zápase Calgary s Ottawou. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jaromír Jágr si za Calgary odbyl domácí debut, ve kterém Flames podlehli Ottawě 0:6. Pětačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL tak vyšel i ve svém druhém vystoupení v sezoně bodově naprázdno a Calgary neuspělo poprvé po třech výhrách za sebou.

Premiérový gól v ročníku a hned vítězný si připsal Jakub Vrána z Washingtonu, který na ledě New Jersey zvítězil 5:2. Poprvé se trefil i Lukáš Sedlák z Columbusu, který trefou do prázdné branky pečetil výhru 3:1 nad New York Rangers. Brankář Petr Mrázek slavil své první vítězství v ročníku a jeho Detroit po výhře 6:3 ukončil neporazitelnost Vegas.

Jágr, jenž na ledě strávil 13 minut a 27 vteřin, byl druhým nejaktivnějším střelcem Calgary po Matthewovi Tkachukovi. Ottawského brankáře Craiga Andersona zaměstnal čtyřmi pokusy, ale žádný z nich nebyl úspěšný. Tým z kanadské metropole zpečetil svůj triumf v poslední části, v níž se prosadil čtyřikrát. Flames vyšli podruhé v ročníku gólově naprázdno.

Jednadvacetiletý Vrána proti Devils zaznamenal čtvrtou branku v kariéře NHL. Pražský rodák se prosadil přesnou střelou z pravého kruhu minutu před koncem druhé třetiny. "Devo odvedl skvělou práci, snažil jsem se jen tečovat. První trefa mi snad dodá sebevědomí a pomůže mi posunout se dál," řekl Vrána.

Gól a tři asistence si za Washington připsal švédský centr Nicklas Bäckström, který byl zvolen první hvězdou večera. Dvě branky a nahrávku zaznamenal T.J. Oshie, Alexandr Ovečkin se trefil už podeváté v sezoně a vévodí tabulce střelců. "Tohle byl jednoznačně náš nejlepší zápas v sezoně. Přesně takhle chceme hrát," prohlásila brankářská jednička Capitals Braden Holtby.

Útočník New Jersey Pavel Zacha se tentokrát bodově neprosadil, na rozdíl od předchozího duelu proti Torontu, v němž dvakrát skóroval. Devils si ve čtvrtém souboji připsali první prohru.

Poprvé od přestupu z Chicaga se za Blue Jackets střelecky prosadil ruský forvard Artěmij Panarin, jenž Columbus posunul do vedení 2:1. Dva body pojistil trefou při power play Sedlák, pro něhož to byl první bod v sezoně.

Rangers prohráli už čtvrté utkání z pěti. "Dneska jsme opět nehráli celých 60 minut. Jejich první branka odvrátila naši pozornost a nedokázali jsme na ni odpovědět. Ve třetí třetině naprosto dominovali," řekl trenér New Yorku Alain Vigneault.

Pětadvacetiletý Mrázek nastoupil teprve do druhého utkání v sezoně. V tom prvním stál u porážky 2:4 v Dallasu. Ostravský rodák propustil všechny tři puky v prostřední části, ve které Golden Knights obrátili skóre na 3:2. Jenže třetí třetinu ovládl čtyřmi góly Detroit.

Mrázek zneškodnil 24 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta. Útočník Martin Frk se za Detroit bodově neprosadil stejně jako Tomáš Nosek na straně Vegas. Největší měrou se na úspěchu Red Wings podílel švédský kapitán Henrik Zetterberg, jenž si připsal gól a tři asistence. Detroit uspěl ve čtvrtém zápase z pěti.

Stejnou bilancí se pyšní i Colorado. Suverénně nejhorší celek uplynulé sezony porazil Anaheim 3:1.

NHL:

New Jersey - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 37. T. Hall, 41. Palmieri - 15. a 46. Oshie, 29. Ovečkin, 40. J. Vrána, 48. Bäckström. Střely na branku: 23:28. Diváci: 13.458. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Oshie (oba Washington), 3. Palmieri (New Jersey).

Columbus - New York Rangers 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 40. S. Jones, 48. Panarin, 60. L. Sedlák - 15. K. Hayes. Střely na branku: 43:38. Diváci: 15.342. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Panarin (oba Columbus), 3. Lundqvist (Rangers).

Calgary - Ottawa 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky: 20. Ceci, 39. D. Brassard, 42. Hoffman, 46. Mark Stone, 48. Dzingel, 57. Wideman. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Ceci, 3. Mark Stone (všichni Ottawa).

Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 12. Landeskog, 55. Barrie, 60. Zadonov - 43. Montour. Střely na branku: 39:18. Diváci: 15.393. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Colorado), 2. Berra (Anaheim), 3. Andrighetto (Colorado).

Vegas - Detroit 3:6 (0:1, 3:1, 0:4)

Branky: 29. Marchessault, 36. Neal, 37. Haula - 2. a 51. Nyquist, 35. Zetterberg, 45. Mantha, 48. F. Nielsen, 55. Glendening. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.645. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Haula (Vegas). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:45 minut, inkasoval třikrát z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.