Skvělý český večer v NHL. Pastrňák poosmé v řadě bodoval, zazářil i novic Simon. Jágr opět nehrál

10. 12. 2017 7:07
Hokejový útočník David Pastrňák bodoval v NHL poosmé v řadě, když dvěma asistencemi přispěl Bostonu k výhře 3:1 nad New Yorkem Islanders. Stejnou bilanci dosáhl ve svém prvním startu této sezony Dominik Simon, který ale podlehl s Pittsburghem Torontu 3:4. Tomáš Hertl se gólem podílel na jasné výhře San Jose 5:0 nad Ottawou. Calgary opět nastoupilo bez Jaromíra Jágra, předvedlo velký obrat v poslední třetině a porazilo Vancouver 4:2.
Ryan Spooner a David Pastrňák v NHL 2017/18.
Ryan Spooner a David Pastrňák v NHL 2017/18. | Foto: Reuters

Boston - Boston vedl až do 57. minuty 2:0 a u obou branek si připsal druhou asistenci Pastrňák, který během své série nasbíral deset bodů za čtyři trefy a šest přihrávek. Islanders překonali Tuukku Raska, který kryl třicet střel a stal se první hvězdou zápasu, až v závěru, ale při následné hře bez brankáře inkasovali potřetí. David Krejčí v utkání nebodoval, ale na několik minut ho Boston v úvodní třetině postrádal, protože českého útočníka zasáhl puk do obličeje a zamířil na ošetřovnu.

Pittsburgh doháněl od 13. minuty ztrátu 0:3, na které se podílel asistencí i Roman Polák. Simon, kterého do týmu povolali z farmy ve Wilkes-Barre až těsně před utkáním, připravil první branku týmu, když v přečíslení dva na jednoho přihrál skórujícímu Riley Sheahanovi. Třiadvacetiletý odchovanec pražské Sparty se poté do statistik zapsal ještě v 58. minutě u branky Sidney Crosbyho, který po asistenci Simona a chytré přihrávce Krise Letanga snížil do prázdné klece na konečných 3:4.

Hertl zpečetil v 58. minutě svým šestým gólem v sezoně jasnou výhru San Jose. Český útočník se dostal v přesilové hře k dorážce a z mezikruží se trefil přesně do levého horního růžku.

Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin ze St. Louis se gólově prosadili v Detroitu a pomohli St. Louis k jasnému vítězství 6:1. Sobotka skóroval v 25. minutě, tvrdou střelou pod horní tyč z levého kruhu zvýšil na 2:0 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jaškin si v 49. minutě v sólovém nájezdu vychutnal krajana Petra Mrázka a upravil skóre na 5:1. Český gólman se do zápasu zapojil od třetí třetiny za stavu 0:4 a kryl deset střel.

Paval Zacha se po třech zápasech na tribuně vrátil do sestavy New Jersey a blýskl se hezkým křížným pasem, po které mírnil Miles Wood střelou do odkryté branky prohru 2:5 na ledě New Yorku Rangers. Dallasu nestačila asistence Radka Faksy a podlehl doma Vegas 3:5. Naopak Ondřej Palát se podílel přihrávkou na výhře Tampy Bay 4:3 v prodloužení nad Winnipegem.