V Bostonu létaly na led čepice. Pastrňákův hattrick pomohl porazit Islanders

30. 5. 2021 6:59
Český hokejový útočník David Pastrňák hattrickem rozhodl úvodní zápas série druhého kola play-off NHL mezi Bostonem a New York Islanders, v němž domácí vyhráli 5:2.
Čepice na ledě Bostonu po hattricku Davida Pastrňáka
Čepice na ledě Bostonu po hattricku Davida Pastrňáka | Foto: Reuters

Povedený český večer podtrhl třemi asistencemi David Krejčí. V poslední nedohrané sérii prvního kola Montreal porazil Toronto 3:2 v prodloužení a srovnal na 3:3 na zápasy.

Pastrňák zaznamenal druhý hattrick v bojích o Stanleyův pohár v kariéře. Tři góly v jednom zápase vyřazovací části vstřelil poprvé od roku 2018, kdy ve druhém utkání série prvního kola pomohl Bostonu k výhře 7:3 nad Torontem.

Český reprezentant rozložil své branky do všech tří třetin. Poprvé se prosadil čtyřiadvacet sekund před koncem první části, kdy v přesilové hře dorazil za Sorokina střelu Davida Krejčího a srovnal na 1:1.

Druhou branku vstřelil ve 32. minutě po podobné situaci. V levém kruhu si našel vyražený kotouč a ranou z první posunul Boston poprvé v zápase do vedení.

Hattrick Pastrňák uzavřel po individuální akci v čase 55:50. Pětadvacetiletý Čech se zmocnil puku ve středním pásmu, kličkou se zbavil Joshe Baileyho a v situaci dva na dva prostřelil Sorokina i díky výborného pohybu Taylora Halla, který na sebe navázal oba beky.

Havířovský rodák je s pěti góly druhým nejlepším střelcem letošních vyřazovacích bojů, na vedoucího Nathana MacKinnona z Colorada ztrácí jednu branku. V tabulce produktivity je český kanonýr s devíti body z šesti zápasů na čtvrtém místě, s jedenácti zápisy (3+8) vede bodování Nikita Kučerov z Tampy Bay.

Vyprodaná bostonská TD Garden, ve které se sešlo 17 400 diváků, viděla úchvatný český večer. K Pastrňákovu střeleckému představení se připojil také Krejčí, který kromě úvodní branky svého českého parťáka připravil vítěznou trefu pro obránce Charlieho McAvoye a Hallův závěrečný gól do prázdné brány. Zkušený český centr byl za svůj výkon (0+3) vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Play off NHL - 1. kolo:

Severní divize - 6. zápas:

Montreal - Toronto 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 46. Perry, 47. Toffoli, 76. Kotkaniemi - 52. Spezza, 57. Brodie. Střely na branku: 31:43. Bez diváků: Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. J. Campbell (Toronto), 3. Kotkaniemi (Montreal). Stav série: 3:3.

2. kolo:

Východní divize - 1. zápas:

Boston - New York Islanders 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 20., 32. a 56. Pastrňák (na první Krejčí), 47. McAvoy (Krejčí), 59. Hall (Krejčí) - 12. Beauvillier, 33. Pelech. Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.400. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Krejčí, 3. Bergeron (všichni Boston).