Rittich 35 zákroky vychytal výhru Winnipegu, Vaněček střídal

21. 12. 2022 5:59
Hokejový brankář David Rittich poprvé v této sezoně NHL nastoupil do dvou po sobě jdoucích zápasů a 35 zásahy vychytal Winnipegu výhru 5:1 nad Ottawou. Nedařilo se Vítku Vaněčkovi, jenž v brance New Jersey inkasoval tři branky a po čtyřiceti minutách střídal. Útočník David Kämpf asistoval u vítězství Toronta 4:1 nad Tampou Bay.

Rittich kvůli nemoci týmové jedničky Connora Hellebuycka naskočil do branky Jets podruhé za sebou a svou příležitost využil takřka dokonale.Z 36 střeleckých pokusů Senators za svá záda pustil jediný a s úspěšností 97,2 procenta odchytal svůj nejvydařenější zápas v ročníku.

O první čisté konto od února 2021 připravil českého brankáře Drake Batherson, jenž v deváté minutě využil přesilovou hru a snížil na 1:2. Všechny ostatní střely i závary Rittich vyřešil a popáté v ročníku dovedl Jets k výhře.

Vaněčkův nevydařený večer odstartoval již ve dvacáté sekundě Jesperi Kotkaniemi, který využil svého důrazu na brankovišti a nadvakrát za něj dotlačil puk. Ve druhé třetině rodák z Havlíčkova Brodu inkasoval další dvě branky a do třetího dějství již nenastoupil.

Devils po jeho vystřídání dokázali snížit na 1:3, v 57. minutě ale rozhodl o výhře Caroliny Stefan Noesen. Devětadvacetiletý Američan překvapil náhradního gólmana Mackenzieho Blackwooda střelou zpoza brankové čáry a uzavřel skóre na konečných 4:1.

Toronto v souboji druhého s třetím týmem Atlantické divize porazilo Tampu Bay 4:1 a ukončilo pětizápasovou vítěznou sérii Lightning. Vítěznou branku Maple Leafs vstřelil v úvodu druhé třetiny Auston Matthews. V závěru zápasu si domácí pojistili výhru dvěma trefami do odkryté branky. Tu první Pierru Engvallovi připravil Kämpf, jenž zaznamenal 13. bod v aktuálním ročníku.

Výsledky NHL:

Toronto - Tampa Bay 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 17. Bunting, 22. Matthews, 59. Engvall (Kämpf), 60. Nylander- 45. Naměstnikov. Střely na branku: 40:19. Diváci: 18.962. Hvězdy zápasu: 1. Bunting, 2. Matthews, 3. M. Murray (všichni Toronto).

Philadelphia - Columbus 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky: 14. a 43. Konecny, 35. a 59. Tippett, 31. Frost - 26. Marčenko, 29. K. Johnson, 52. Peeke. Střely na branku: 39:33. Diváci: 19.432. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. York, 3. Frost (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - NY Rangers 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 35. Malkin, 40. Rust, 49. Crosby - 1. a 51. Kreider. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18.005. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Kreider (NY Rangers), 3. Rust (Pittsburgh).

Winnipeg - Ottawa 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Branky: 22. a 35. Connor, 2. Stenlund, 7. Morrissey, 20. Gagner - 9. Batherson. Střely na branku: 24:36. David Rittich odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jeden gól z 36 střel a úspěšnost zákroků měl 97,2 procenta. Diváci: 14.277. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey, 2. Connor, 3. Rittich (všichni Winnipeg).

Carolina - New Jersey 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 1. Kotkaniemi, 25. J. Staal, 27. Teräväinen, 57. Noesen - 56. J. Hughes. Střely na branku: 20:38. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey 40 minut, inkasoval 3 branky z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 76,9 procenta. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Kočetkov, 2. Slavin, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).

San Jose - Calgary 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)

Branky: 15. Sturm, 40. Barabanov, 44. Meier - 1. a 59. Toffoli, 51. a 59. Kadri, 1. Dubé, 31. Lewis, 57. Lucic. Střely na branku: 27:39. Diváci: 10.431. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm (Calgary), 2. Meier (San Jose), 3. Kadri (Calgary).

Seattle - St. Louis 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky: 17. Donato, 30. Soucy, 37. Sprong, 40. McCann, 56. B. Tanev - 46. Parayko, 51. Bučněvič. Střely na branku: 33:24. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Soucy, 2. Geekie, 3. Sprong (všichni Seattle).

Los Angeles - Anaheim 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 27. Doughty, 40. Iafallo, 44. Arvidsson, 51. Fiala - 35. Vatrano. Střely na branku: 41:25. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 59 minut a 29 sekund, inkasoval čtyři branky z 41 střel a úspěšnost zákroků měl 90,2 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Fiala, 3. Iafallo (všichni Los Angeles).

2. Winnipeg 32 21 1 10 108:81 43
3. Minnesota 31 18 2 11 100:89 38
4. Colorado 30 17 2 11 91:81 36
5. St. Louis 33 16 1 16 101:119 33
6. Nashville 30 13 4 13 76:93 30
7. Arizona 30 10 5 15 83:111 25
8. Chicago 30 7 4 19 68:116 18