Faksa se zase trefil, gólmana Mrázka při drtivé prohře Detroitu vyhnali z brány. Jágr nebodoval

3. 12. 2017 7:08
Hokejový útočník Radek Faksa z Dallasu se trefil potřetí v řadě a pomohl k vítězství nad Chicagem 3:2 po samostatných nájezdech. Skóroval i David Pastrňák, který ke gólu přidal asistenci a přispěl k výhře Bostonu 3:0 nad Philadelphií, jež prohrála desáté utkání v řadě. Gólmana Mrázka po pěti inkasovaných gólech nahradil v brance kolega Jimmy Howard a Detroit prohrál hrozivě 1:10 a navíc ztratil poosmé v řadě.
Radek Faksa z Dallasu slaví gól.
Radek Faksa z Dallasu slaví gól. | Foto: ČTK

Dallas - Brankáře Petra Mrázka z Detroitu po pěti inkasovaných gólech nahradil v brankovišti Jimmy Howard, Red Wings si z Montrealu odvezli debakl 1:10. Přihrávkou se na výhře domácích podílel Tomáš Plekanec. Ondřej Palát z Tampy Bay pomohl dvěma asistencemi k výhře 5:2 nad San Jose. Vladimír Sobotka asistoval u jediné trefy St. Louis, které podlehlo Minnesotě 1:2 v prodloužení.

Třiadvacetiletý Faksa nejdříve proti Vegas zaznamenal hattrick a poté v souboji s Chicagem gól a asistenci. V odvetě s Blackhawks se prosadil v 33. minutě, kdy mu Remi Elie přihrál mezi kruhy a Faksa střelou z první překonal Antona Forsberga. Opavský rodák vstřelil desátý gól v sezoně a posunul Stars do vedení 2:1, ale hosté do konce druhé třetiny vyrovnali. V samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Dallas ruský útočník Alexandr Radulov.

Pastrňák v 27. minutě pohotovou střelou po vhazování zvýšil na 2:0. Šlo o jeho třináctý zásah. O čtyři minuty později si připsal asistenci u branky Brada Marchanda, jenž byl vyhlášen první hvězdou večera. Druhou se stal jednadvacetiletý rodák z Havířova.

Mrázek strávil ve hře 33:43 minut, než ho z branky vyhnal Charles Hudon, jenž upravoval už na 5:0 pro Canadiens. Pětadvacetiletý gólman pochytal 20 střel a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Forvard Paul Byron nastřílel hattrick, Alex Galchenyuk čtyřikrát asistoval. Montreal vyhrál páté utkání v řadě, naopak Detroit prohrál posedmé za sebou.

Jaromír Jágr také v noci na dnešek nastoupil k zápasů svého Calgary proti Edmontonu. V zápase dvou kanadských týmů padlo spoustu branek, ale Jágr nebyl u žádného z pěti vstřelených gólů svého týmu. Vidět naopak byli jiní dva Češi v týmu Flames - Michael Frolík skóroval v oslabení, brankář David Rittich naskočil na třetí třetinu a sledoval mohutný nápor svého týmu, během kterého "Plameny" nasázely čtyři branky a snažily se Oilers zatopit. Na konečné prohře 5:7 to ale nic nezměnilo.

NHL:

Philadelphia - Boston 0:3, Minnesota - St. Louis 2:1 v prodl., Vancouver - Toronto 2:1, Montreal - Detroit 10:1, Tampa Bay - San Jose 5:2, Washington - Columbus 4:3, Arizona - New Jersey 5:0, Nashville - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech, Carolina - Florida 3:2 v prodl., Dallas - Chicago 3:2 po sam. nájezdech, Pittsburgh - Buffalo 5:1, Calgary - Edmonton 5:7.

před 35 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

před 53 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.