Vejmelka nestačil na střelce Colorada, Vaněčkův příchod na led zvrat nepřinesl

25. 3. 2023 7:21
Hokejistům Arizony nestačilo 28 zákroků Karla Vejmelky a podlehlo v NHL na ledě Colorada 1:3. Vítek Vaněček se dostal do branky New Jersey v jedenácté minutě za stavu 1:3. Český brankář inkasoval ve zbytku utkání dvakrát z 19 střel, ale Devils zápas neotočili a prohráli v Buffalu 4:5.
Brankář týmu NHL Arizona Coyotes Karel Vejmelka
Brankář týmu NHL Arizona Coyotes Karel Vejmelka | Foto: Reuters

Vejmelka inkasoval poprvé ve třinácté minutě, v přesilové hře jej překonal Nathan MacKinnon střelou z pravého kruhu nad lapačku. Ještě v úvodní třetině vyrovnal bekhendovým blafákem Clayton Keller, který skóroval desetkrát v posledních jedenácti utkáních.

Rozdílový gól vstřelil ve 47. minutě švihem zpoza mezikruží Cale Makar, jeho střelu Vejmelka vůbec neviděl. O chvíli později zpečetil výhru J.T. Compher z dorážky v přesilové hře.

New Jersey s nástupem Vaněčka snížilo v 19. minutě trefou Kevina Bahla, ale Buffalo odskočilo v prostřední třetině na 5:2. Oba góly dal Alex Tuch. Českého brankáře překonal poprvé rychlou střelou z pravého kruhu a při druhé trefě usměrnil do sítě v přesilové hře střílenou přihrávku Rasmuse Dahlina.

Devils se vzápětí radovali z gólu Jacka Hughese, ale rozhodčí branku odvolali po trenérské výzvě kvůli ofsajdu Ondřeje Paláta. Rodák z Frýdku-Místku navíc nebodoval v devátém utkání za sebou. Hughes se přeci jen později zapsal mezi střelce a ve třetí třetině dostal hosty dvěma trefami na dostřel. V posledních deseti minutách se už ale skóre nezměnilo.

NHL:

Buffalo - New Jersey 5:4 (3:2, 2:0, 0:2)

Branky: 25. a 37. Tuch, 7. Cozens, 8. Tage Thompson, 11. Quinn - 46. a 50. J. Hughes, 10. Šarangovič, 19. Bahl. Střely na branku: 26:31. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey 47:41 minuty, inkasoval dva góly z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Diváci: 17.101. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Quinn, 3. Cozens (všichni Buffalo).

Columbus - NY Islanders 5:4 v prodl. (0:1, 4:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 25. J. Gaudreau, 29. Foudy, 38. K. Johnson, 38. Robinson, 61. Jenner - 26. a 48. Nelson, 14. Parise, 44. Palmieri. Střely na branku: 27:38. Diváci: 18.940. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. K. Johnson (oba Columbus), 3. Nelson (NY Islanders).

Colorado - Arizona 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 13. MacKinnon, 47. Makar, 52. Compher - 19. Keller. Střely na branku: 30:18. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58:58 minuty, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procenta. Diváci: 18.136. Hvězdy zápasu: 1. Makar, 2. MacKinnon, 3. Ničuškin (všichni Colorado).