Pastrňákova trefa Bostonu nepomohla, Bruins jsou zápas od vyřazení

Aktualizováno 5. 5. 2018 7:42
Kanadsko-americká hokejová liga pokračovala dvěma zápasy 2. kola play off.
Hráči Toronto Brayden Point (21) a Ryan McDonagh (27) se radují z gólu proti Bostonu. | Foto: Reuters

New York - Útočník David Pastrňák nezabránil gólem prohře hokejistů Bostonu 3:4 v prodloužení s Tampou Bay, která v sérii druhého kola play off NHL vede už 3:1 na zápasy.

Lightning v Bostonu prožili výborný vstup do utkání a po deseti minutách zásluhou útočníků Braydena Pointa a Nikity Kučerova vedli o dvě branky. Obrat Bruins načal v 16. minutě v přesilové hře Pastrňák, ke kterému se na levý kruh odrazil ze vzduchu puk a havířovský rodák ho ještě před dopadem na led z první napálil za dezorientovaného gólmana Andreje Vasilevského.

Pastrňák v 11 zápasech nastřádal 20 bodů a v kanadském bodování vyřazovacích bojů mu chybí bod na vedoucího Jakea Guentzela z Pittsburghu. Se 14 přihrávkami je český útočník nejlepším nahrávačem.

Zkraje druhé třetiny centr Patrice Bergeron v další početní výhodě po rychlé souhře s obráncem Toreym Krugem vyrovnal. A stejný hráč strhl ve třetí části v oslabení vedení na stranu Bostonu. Duel poslal do prodloužení kapitán Steven Stamkos. Nastavený čas ukončil v 64. minutě tečí z předbrankového prostoru bek Dan Girardi.

"Daří se nám, protože máme velmi široký kádr, není to jen o jednom hráči nebo o jedné lajně," řekl Stamkos. Tampa Bay může v příštím utkání sérii uzavřít. "Vyhrát počtvrté je vždycky nejtěžší. Boston už si něčím takovým prošel a navíc má spoustu veteránů. Je fajn, že hrajeme doma, ale i tak to nebude lehké," tušil útočník Ryan Callahan.

"Je na čase ukázat odolnost," burcoval Bergeron. Zápas nedohrál jeho spoluhráč Krug, který utrpěl zranění v dolní části těla. Zda zasáhne do šestého souboje, se teprve ukáže.

Útočník Vegas James Neal otevřel skóre tři sekundy před koncem úvodního dějství. V prostřední části se Golden Knights trefili dvakrát a v 49. minutě Alex Tuch druhou brankou večera zvýšil už na rozdíl čtyř gólů.

Sharks ale zabojovali a třemi zásahy v rozmezí šesti minut a devíti sekund se vrátili do hry. Výraznou měrou k tomu přispěl Hertl. Nejdříve se asistencí podílel na přesilovkovém gólu Kevina Labanca. Poté mu útočník Mikkel Boedker po objetí branky posunul puk a slávistický odchovanec skóroval.

Kontaktní gól zaznamenal Boedker, ale uklidnění na hokejky domácích hráčů přinesl trefou do prázdné branky při power play útočník Jonathan Marchessault.