Chytil sbírá body jak na běžícím pásu, chytrou nahrávkou pomohl Rangers k výhře

11. 2. 2023 6:52
Filip Chytil přispěl v NHL jednou přihrávkou k výhře hokejistů New Yorku Rangers 6:3 nad Seattlem. Český útočník neprodloužil sérii pěti utkání s gólem, ale bodoval v jedenáctém z posledních čtrnácti zápasů (11+5). Toronto i díky asistenci Davida Kämpfa zvítězilo 3:0 v Columbusu.
Útočník Filip Chytil slaví gól New Yorku Rangers v zápase s Vancouverem
Útočník Filip Chytil slaví gól New Yorku Rangers v zápase s Vancouverem | Foto: Reuters

Rangers vedli ve 22. minutě už 4:0. Úvodní gól vstřelil Vladimir Tarasenko ve svém prvním utkání po výměně ze St. Louis. "Je to pro mě něco nového," uvedl ruský útočník.

"Poprvé v kariéře mě vyměnili, strávil jsem v jednom městě a klubu jedenáct let. Ale všichni mě tu skvěle přijali a je příjemné uvést se gólem. Vím, že (Panarin a Zibanejad) umí tvořit hru, snažil jsem se být připravený. Spolupráci jsem si užil," doplnil.

Druhou trefu přidal Kaapo Kakko, který pro Chytilově přihrávce zakončil u levé tyčky do odkryté branky.

O čtvrtou výhru Rangers v řadě se zasloužilo šest různých střelců: vedení zvýšili Vincent Trocheck a Jacob Trouba, na začátku třetí třetiny upravil Mikka Zibanejad na 5:1 a při risku bez gólmana uzavřel skóre Ryan Lindgren. Za Seattle se prosadili Oliver Bjorkstrand, Jared McCann a Branden Tanev.

Dvě branky Toronta vstřelil John Tavares, který otevřel skóre v čase 5:45. Druhý gól padl až ve 48. minutě po vydařené souhře, kterou završil trefou do prázdné branky Pierre Engvall. Uvolnil jej Morgan Rielly, jemuž přihrál na pravou stranu do jízdy Kämpf. O 49 sekund později Tavares pojistil výhru, na které se podílel třiceti zákroky Ilja Samsonov.

"Hráli jsme solidně a trpělivě. Moc jsme soupeři nedovolili," radoval se trenér Toronta Sheldon Keefe. " Nula není o mně, ale o výkonu celého týmu. Neviděl jsem od nás lepší zápas. Hodně střel jsme zblokovali, skvěle jsme sehráli oslabení a trávili jsme hodně času v útočném pásmu," konstatoval Samsonov.

Na český brankářský souboj nedošlo v Chicagu, které zdolalo Arizonu 4:3 v prodloužení. Domácí Petr Mrázek i na druhé straně Karel Vejmelka plnili roli náhradních gólmanů. Blackhawks přestříleli soupeře 44:26 a zápas otočili z 0:2. Hlavním strůjcem obratu byl Andreas Athanasiou (1+2). Stejné bilance dosáhl za poražené Clayton Keller. Zápas rozhodl obránce Caleb Jones.

Jevgenij Malkin podpořil dvěma přihrávkami výhru Pittsburghu 6:3 na ledě Anaheimu a stal se 51. hráčem v historii NHL, který v soutěži nasbíral 1200 bodů. Šestatřicetiletý útočník má na kontě 463 gólů a 737 asistencí v 1032 odehraných zápasech.

Klíčovou postavou utkání byl ale obránce Pierre-Olivier Joseph, který otevřel skóre a celkem si připsal tři body (2+1). Pittsburgh vedl už po první třetině 3:1 a v 53. minutě 6:1. Gólman Anaheimu John Gibson sice šestkrát inkasoval, ale pochytal dalších 53 střel, čímž vytvořil nový klubový rekord. Ani Penguins dosud nikdy nevyslali venku více střel (59).

NHL:

Columbus - Toronto 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 6. a 49. Tavares, 48. Engvall (Kämpf). Střely na branku: 30:41. Diváci: 18.860. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Samsonov (oba Toronto), 3. Korpisalo (Columbus).

NY Rangers - Seattle 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Branky: 3. Tarasenko, 6. Kakko (Chytil), 15. Trocheck, 22. Trouba, 44. Zibanejad, 58. Lindgren - 23. Bjorkstrand, 46. McCann, 47. B. Tanev. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Trocheck, 3. Kakko (všichni NY Rangers).

Chicago - Arizona 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 14. S. Jones, 23. Athanasiou, 55. Blackwell, 64. C. Jones - 2. Keller, 13. Schmaltz, 58. Bjugstad. Střely na branku: 44:26. Diváci: 19.007. Hvězdy zápasu: 1. C. Jones, 2. Athanasiou, 3. S. Jones (všichni Chicago).

Anaheim - Pittsburgh 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)

Branky: 16. Zegras, 54. McTavish, 56. J. Klingberg - 10. a 35. Joseph, 18. Kapanen, 20. Carter, 51. Rust, 53. Guentzel. Střely na branku: 31:59. Diváci: 15.026. Hvězdy zápasu: 1. Joseph, 2. Malkin, 3. Rust (všichni Pittsburgh).