Nečas asistoval u vítězství Caroliny, Vladař neodvrátil prohru Calgary

11. 12. 2022 7:10
Český hokejový útočník Martin Nečas asistencí pomohl Carolině k výhře 3:0 nad NY Islanders. Brankář Daniel Vladař 29 zásahy neodvrátil prohru Calgary s Torontem 4:5 v prodloužení. K druhému zápasu v dresu Flames naskočil po povolání z farmy Radim Zohorna.
NHL: Daniel Vladař (Calgary Flames) -  Michael Bunting (Toronto Maple Leafs)
NHL: Daniel Vladař (Calgary Flames) - Michael Bunting (Toronto Maple Leafs) | Foto: Reuters

Carolina se dostala do vedení v 28. minutě poté, co se z blízka prosadil Paul Stastny.

Druhý gól Hurricanes přidali v úvodu druhé třetiny. Nečas vyhrál buly pro obránce Branta Burnse, jehož střelu od modré čáry tečoval mimo dosah gólmana Iljy Sorokina útočník Jesperi Kotkaniemi. Skóre uzavřel ve 49. minutě Jordan Staal, jenž po výborné práci Jordana Martinooka potřetí doklepl puk za Sorokina.

Vladař po čtyřech výhrách za sebou dovedl Calgary pouze k bodu. Proti Torontu inkasoval pětkrát z 34 střel a úspěšnost zásahů měl nejhorší v dosavadním průběhu sezony - 85,3 procenta.

Hned tři góly, včetně rozhodující trefy Mitchella Marnera, český gólman inkasoval v oslabení. Marner bodoval již ve 22. zápase za sebou a prodloužil nejdelší sérii v klubové historii.

NHL:

Nashville - Ottawa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 37. Trenin, 51. Niederreiter - 40. Giroux, 44. DeBrincat, 50. Batherson. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.414. Hvězdy zápasu: 1. Batherson, 2. Pinto (oba Ottawa), 3. Niederreiter (Nashville).

Dallas - Detroit 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 19. Gurjanov, 36. Jamie Benn, 65. Lundkvist - 10. Larkin, 39. Chiarot. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lundkvist, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Perron (Detroit).

Tampa Bay - Florida 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 9. Maroon, 44. Point, 48. Sergačjov, 57. Stamkos - 27. Dalpe. Střely na branku: 38:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Point, 3. Foote (všichni Tampa Bay).

Montreal - Los Angeles 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Branky: 52. Hoffman, 58. Caufield - 10. Kopitar, 10. Arvidsson, 50. Edler, 60. Kempe. Střely na branku: 22:35. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kopitar, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

Pittsburgh - Buffalo 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 7. a 59. Crosby, 5. Rakell - 51. Krebs. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.414. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. DeSmith, 3. Letang (všichni Pittsburgh).

NY Islanders - Carolina 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 28. Stastny, 45. Kotkaniemi (Nečas), 49. J. Staal. Střely na branku: 16:29. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Staal, 2. Kočetkov, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).

Toronto - Calgary 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 18. a 38. Nylander, 6. Matthews, 47. Bunting, 61. Marner - 10. a 44. Hanifin, 13. Kadri, 32. Lewis. Střely na branku: 34:26. Daniel Vladař odchytal za Calgary 60 minut a 43 sekund, inkasoval pět branek z 34 střel a úspěšnost zákroků měl 85,3 procenta. Diváci: 18.857. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Marner, 3. Matthews (všichni Toronto).

Vancouver - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 17. Boldy, 37. Dewar, 49. Steel. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.526. Hvězdy zápasu: 1. F. Gustavsson, 2. Zuccarello, 3. Boldy (všichni Minnesota).