Krejčí a Pastrňák skórovali za Boston. Výhru slavil i Mrázek, stal se největší hvězdou zápasu

Aktualizováno 11. 3. 2018 7:18
Bruins také díky brankám českých hokejistů slavili šestou výhru za sebou.
Radost hokejistů Bostonu.
Radost hokejistů Bostonu. | Foto: ČTK

New York - David Krejčí přispěl v NHL dvěma góly k vítězství hokejistů Bostonu nad Chicagem 7:4, další český útočník David Pastrňák pomohl k úspěchu jednou brankou. Bruins vyhráli pošesté za sebou.

Petr Mrázek vychytal Philadelphii výhru 2:1 nad Winnipegem. Český brankář kryl 27 střel, překonal ho jen finský mladík Patrik Laine 40. gólem v sezoně, jímž se dotáhl na nejlepšího střelce soutěže Alexandra Ovečkina z Washingtonu.

Dmitrij Jaškin a Vladimír Sobotka pomohli asistencí k výhře St. Louis 7:2 v Los Angeles. Za Blues si připsalo alespoň bod 14 hráčů. St. Louis zvítězilo teprve podruhé za posledních 11 zápasů a na Colorado, které drží druhou divokou kartu zaručující účast v play off, ztrácí tři body.

Boston po dvou třetinách prohrával navzdory dvěma Krejčího brankám 3:4. Český útočník bodoval po třízápasové odmlce poprvé od 2. března, kdy dal proti Pittsburghu hattrick. Ve 47. minutě vyrovnal na 4:4 nejlepší český střelec v soutěži Pastrňák svým 24. gólem v sezoně a následně v rozmezí 77 sekund udeřili dvakrát v přesilových hrách Brian Gionta a Rick Nash. V posledních třech zápasech Pastrňák nasbíral šest kanadských bodů.

Bruins na druhém místě Východní konference dál ztrácejí šest bodů nad Tampu Bay, která zdolala Montreal 3:2 po samostatných nájezdech. Vyrovnávací gól i rozhodující nájezd zařídil nejproduktivnější hráč ligy Nikita Kučerov.

Mrázek se mohl radovat z těsné výhry po sérii čtyř porážek, při kterých byl v brance. Neúspěšná šňůra Flyers byla ještě o zápas delší. Philadelphii zajistili vítězství góly ve druhé třetině Claude Giroux a Andrew MacDonald, u jehož branky asistoval nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček. O čisté konto připravil Mrázka ve 49. minutě Laine.

Finský útočník stihl jako teenager už 76 gólů v NHL, čímž se vyrovnal Brianu Bellowsovi a Waynu Gretzkému. Víc branek před 20. narozeninami dali jen Jimmy Carson (92) a Dale Hawerchuk (85). Laine oslaví dvacetiny 19. dubna.

Hokejisté Vegas zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech v Buffalu a 20. venkovní výhrou překonali nováčkovský rekord Anaheimu ze sezony 1993/94.

NHL:

Boston - Chicago 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)

Branky: 15. a 31. Krejčí, 12. Acciari, 47. Pastrňák, 49. B. Gionta, 50. Rick Nash, 60. Kuraly - 15. J. Toews, 15. E. Gustafsson, 27. Hayden (Kämpf), 36. Highmore. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Krejčí, 3. Kuraly (všichni Boston).

Buffalo - Vegas 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 43. Justin Bailey - 56. Engelland, rozhodující sam. nájezd Haula. Střely na branku: 32:34. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury (Vegas), 2. Lehner (Buffalo), 3. Engelland (Vegas).

Tampa Bay - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 54. a rozhodující sam. nájezd Kučerov, 14. T. Johnson - 5. Lehkonen, 23. Galchenyuk. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson (Tampa), 2. Hudon (Montreal), 3. J. T. Miller (Tampa).

Philadelphia - Winnipeg 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 26. Giroux, 29. MacDonald (Voráček) - 49. Laine. Střely na branku: 35:28. Brankář Petr Mrázek (Philadelphia) odchytal celý zápas, inkasoval jednou z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 96,4 procenta. Diváci: 19.929. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. MacDonald (oba Philadelphia), 3. Laine (Winnipeg).