Mrázek byl v brance Detroitu při výhře nad Islanders, Jágr hrál s uzdravenými Barkovem a Huberdeauem

4. 2. 2017 7:05
Petr Mrázek byl od začátku zápasu ve větším zápřáhu než na druhé straně gólman Islanders Thomas Greiss a v úvodních dvanácti minutách dvakrát kapituloval.
Petr Mrázek a Jonathan Ericsson z Detroitu Red Wings
Petr Mrázek a Jonathan Ericsson z Detroitu Red Wings | Foto: Reuters

New York   - Hokejový brankář Petr Mrázek si připsal v pátečním utkání NHL druhou výhru ze svých posledních deseti startů, když pomohl Detroitu 32 zákroky porazit New York Islanders 5:4. Branka Pavla Zachy stačila New Jersey k zisku bodu za prohru 3:4 v prodloužení s Calgary.

U vítězné branky Flames zaznamenal asistenci Michael Frolík. Jaromír Jágr nastoupil poprvé v sezoně v jedné lajně s uzdravenými Aleksandrem Barkovem a Jonathanem Huberdeauem.

Mrázek byl od začátku zápasu ve větším zápřáhu než na druhé straně Thomas Greiss a v úvodních dvanácti minutách dvakrát kapituloval. Poprvé Islanders výborně sehráli přečíslení tři na dva a Josh Bailey zakončoval do odkryté klece. U druhé branky měl Mrázek při střele Andrew Ladda zakrytý výhled. Detroitu pomohla pasáž v rozmezí 33. až 38. minuty, v níž otočil skóre 1:2 na 4:3.

Těsné vedení hájili Red Wings až do 58. minuty, ve které Jason Chimera využil špatnou rozehrávku domácích a svůj tisící start v NHL ozdobil vyrovnáním na 4:4.

Jenže prodloužení odmítl v čase 59:32 Danny DeKeyser, jehož střela od levého mantinelu se odrazila od dvou protihráčů a zapadla do branky za bezmocného Greisse. Detroit tím přerušil sérii pěti proher a přenechal poslední místo ve Východní konferenci Tampě Bay.

New Jersey obrátilo v prostřední třetině vývoj utkání z 0:2 na 3:2 a vyrovnání zařídil Zacha. Český útočník, který bodoval ve třetím utkání za sebou, pohotově doklepl puk do branky po nepřesné střele Michaela Cammalleriho. Calgary si ale v závěrečné části vynutilo prodloužení, které rozhodl v čase 61:13 Mikael Backlund. Na výhře kanadského klubu se podílel čtyřmi asistencemi T. J. Brodie.

Huberdeaue ve svém premiérovém utkání probíhajícího ročníku vstřelil rozhodující gól a zajistil Floridě výhru 2:1 nad Anaheimem. Za nerozhodného stavu 1:1 se ocitl v obrovské šanci i Jágr, který chtěl odražený kotouč rychle zasunout zpoza branky do odkryté klece, ale obránce Anaheimu Sami Vatanen mu na poslední chvíli sebral jistý gól.

Statistika NHL:

Pittsburgh - Columbus 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 14. a 64. Kessel, 19. Hörnqvist, 39. Bonino - 36. Dubinsky, 41. Wennberg, 52. Atkinson. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.649. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Dubinsky (Columbus).

Detroit - NY Islanders 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Branky: 11. Glendening, 33. Helm, 35. Mantha, 38. Zetterberg, 60. DeKeyser - 4. Bailey, 12. Ladd, 38. Tavares, 58. Chimera. Střely na branku: 24:36. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval čtyři branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Mantha, 3. DeKeyser (všichni Detroit).

Florida - Anaheim 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 10. Smith, 36. Huberdeau - 10. Lindholm. Střely na branku: 37:23. Diváci: 14.689. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Barkov, 3. Reimer (všichni Florida).

New Jersey - Calgary 3:4 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 29. Henrique, 32. Zacha, 40. Palmieri - 18. Monahan, 21. Versteeg, 48. Stajan, 62. Backlund (Frolík). Střely na branku: 29:38. Diváci: 14.716. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Henrique (New Jersey), 3. Bouma (Calgary).

Carolina - Edmonton 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 12. J. Staal, 42. Aho - 29. McDavid. Střely na branku: 23:25. Diváci: 12.512. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. Ward, 3. J. Staal (všichni Carolina).