Michael Frolík byl jediným českým hráčem, který první den sezony bodoval, Calgary ovšem Edmontonu podlehlo 4:7. Hlavní hvězdou večera ale byl Auston Matthews, podívejte se na fotografie!
První den jubilejní 100. sezony sezony se hrály čtyři zápasy, veškeré dění si ale podmínil jediný mladík. Auston Matthews jako první hráč v moderní éře NHL vstřelil čtyři góly ve svém prvním zápase v soutěži.
Své galapředstavení si devatenáctiletý supertalent připravil na utkání v Canadian Tire Center, domácím stánku Ottawy Senators.
Jednička letošního draftu Matthews zvolil naprosto odlišnou cestu mezi elitu. Loňský ročník strávil v Evropě a hrál švýcarskou ligu za tým ZSC Lions. Zahrál si na mistrovství světa dvacítek i dospělých a připravoval se na vstup do nejlepší hokejové ligy světa, v níž ho draftovalo Toronto.
Ten mu vyšel daleko lépe, než sám čekal. Devatenáctiletý talent otevřel skóre už po osmi minutách hry. Ottawa poté dvěma rychlými góly otočila, na což bleskově znovu zareagoval Matthews. Brankou po krásné akci u mantinelu a zakončení z úhlu srovnal na 2:2.
13. 10. 2016 6:24
Čtyřmi zápasy se v noci rozjel nový ročník NHL a hned v nich padl jeden senzační rekord. Mladý americký útočník Auston Matthews ve svém vůbec prvním utkání v nejlepší hokejové soutěži světa vstřelil čtyři góly. Týmu Toronta, který si jej v letním draftu vybral jako číslo jedna, to ovšem k výhře nestačilo, v prodloužení podlehl Ottawě 4:5. St. Louis porazilo 5:2 Chicago, za něž nastoupil obránce Michal Kempný. Další Čech Michael Frolík se trefil za Calgary, které ale podlehlo Edmontonu 4:7.

OttawaAustona Matthewse draftovalo v červnu Toronto s velkým příslibem do budoucna, devatenáctiletý americký útočník však začal očekávání plnit daleko rychleji, než se čekalo. Ve svém prvním utkání NHL v životě skóroval čtyřikrát a zařídil všechny góly svého týmu na ledě Ottawy. Na výhru to přesto nestačilo.

První branku vstřelil Matthews už po osmi minutách první třetiny a poslal Toronto do vedení. Že to bude jeho velký večer, začalo být jasné, když přidal druhý gól po dalších šesti minutách. Mladík získal kotouč ve středním pásmu, prosmýkl se kolem mantinelu a z úhlu efektně zakončil.

Podívejte se na všechny Matthewsovy góly:

Čepice na led začaly padat krátce po první přestávce, kdy Matthews znovu vrátil Torontu vedení 3:2. Rekordní čtvrtý zápis pak přišel tři sekundy před koncem druhé třetiny po spolupráci s dvacetiletým Williamem Nylanderem.

"Nemám slov, upřímně. Jak šly za sebou postupně všechny třetiny, nemůžete moc uvěřit, že se tohle opravdu děje," radoval se Matthews. Zároveň ovšem převzal odpovědnost za prohru v prodloužení. "Byl to víc než ideální začátek sezony, ale poslední střídání byla stoprocentně moje chyba," uznal.

O výhru Ottawy se postaral Kyle Turris, jenž ve třetí části srovnal na 4:4 a už po 37 vteřinách prodloužení překonal brankáře Andersena.

NHL 2016-17

Tento ročník je jubilejní 100. v historii
Základní část začne v noci na 13. října
Poslední zápasy ZČ se hrají 9. dubna
Obhájcem titulu je Pittsburgh Penguins
Králem produktivity byl Patrick Kane (46+60)
Do minulé sezony zasáhlo 39 Čechů
Nejproduktivnější byl J. Jágr (27+39)
V Česku vysílá NHL kanál Nova Sport

Premiéru v NHL prožil také český bek Michal Kempný, který za Chicago odehrál necelých 19 minut proti St. Louis, v jehož sestavě odehrál dvanáct minut Dmitrij Jaškin. Kempný ovšem své působení za mořem neodstartoval vítězně, sklonit se jeho tým musel především před Vladimirem Tarasenkem, který třemi body řídil obrat St. Louis ze stavu 1:2 na konečných 5:2.

Čtyřiadvacetiletý Tarasenko se poprvé prosadil v závěru druhé třetiny v přesilovce pět na tři, 55 sekund po přestávce pak v klasické početní výhodě jeho střelu dorazil do branky Paul Stastny. Závěrečné dva góly padly při hře Chicaga bez brankáře, Kempný byl při jednom z nich, a odešel tak z ledu s bilancí -1.

Porážku v prvním duelu sezony utrpěl i Michael Frolík, jehož Calgary neuspělo na ledě Edmontonu 4:7. Český útočník se zapsal do statistik gólem v oslabení, kterým srovnal v polovině zápasu na 3:3.

Oilers se pak ovšem vzchopili a o dva góly po sobě se postaral Connor McDavid, loňská jednička draftu, který jako by nechtěl zůstat pozadu za Matthewsem. Za Edmonton se trefil také další mladík Jesse Puljujärvi z Finska, pro něhož to rovněž byla premiérová trefa v NHL.

Z Čechů do hry v první den ročníku zasáhl ještě Tomáš Hertl, jehož San Jose porazilo Los Angeles Kings 2:1. Bývalý útočník Slavie ale nebodoval, branku soupeře ohrozil dvěma střelami.

Výsledky NHL:

Ottawa - Toronto 5:4 v prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 47. a 61. Turris, 11. Ryan, 13. Karlsson, 38. Brassard - 9., 15., 22. a 40. Matthews. Střely na branku: 30:38. Diváci: 17.618. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Turris, 3. Brassard (oba Ottawa).

Chicago - St. Louis 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky: 5. Pánik, 34. Hartman - 40. a 59. Tarasenko, 25. Shattenkirk, 41. Stastny, 60. Upshall. Střely na branku: 19:33. Diváci: 21.729. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Hartman (Chicago).

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 15. Couture, 44. Burns - 2. Toffoli. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Burns (oba San Jose), 3. Toffoli (Los Angeles).

Edmonton - Calgary 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)

Branky: 33. a 35. z trest. střílení McDavid, 2. Maroon, 6. Pitlick, 16. Kassian, 50. Puljujärvi, 59. Eberle - 2. Chiasson, 29. Brouwer, 31. Frolík, 52. Wideman. Střely na branku: 28:41. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Russell (oba Edmonton), 3. Backlund (Calgary).