Dallas otočil Winter Classic s Nashvillem čtyřmi góly, Faksa pomohl asistencí

1. 1. 2020 23:26
Hokejisté Dallasu s českým obráncem Romanem Polákem a útočníkem Radkem Faksou vyhráli domácí Winter Classic pod širým nebem nad Nashvillem 4:2, přestože brzy prohrávali už 0:2. Stars otočili duel čtyřmi góly mezi 39. a 47. minutou, u poslední branky asistoval Faksa při gólu slovenského obránce Andreje Sekery.
Winter Classic 2020: Dallas Stars vs. Nashville Predators
Winter Classic 2020: Dallas Stars vs. Nashville Predators | Foto: Reuters

Oba celky se přestavily pod širým nebem v NHL premiérově, dnes se hrálo na Cotton Bowl Stadium. Pro třiatřicetiletého Poláka to byla ale už třetí taková zkušenost v kariéře a poprvé se radoval z vítězství.

Před dvěma roky v Centennial Classic v dresu domácího Toronta na BMO Field zažil prohru 4:5 v prodloužení s Detroitem. Loni v březnu rovněž s Maple Leafs v rámci Stadium Series v Annapolisu Polák podlehl Washingtonu 2:5.

Na dallaský stadion pro americký fotbal zavítalo 85.630 diváků a byla to druhá nejvyšší návštěva v historii NHL. Rekordem zůstává 105.491 lidí z Winter Classic 2014 z duelu Detroit - Toronto na Michigan Stadium v Ann Arboru. Dnes si užili zápas v příjemném počasí 13 stupňů a hned v úvodu byl bohatý na události.

Ve 3. minutě fauloval Corey Perry loktem do hlavy Ryana Ellise a pro oba zápas skončil. Otřesený zadák Predators zamířil k lékařům na prohlídku, Perry byl po přezkoumání situace na videu vyloučen na pět minut a do konce utkání.

Za 98 sekund šel pykat za vyhození puku mimo hřiště Blake Comeau a v přesilové hře pěti proti třem otevřel skóre po přihrávce Filipa Forsberga Matt Duchene. Z Perryho prohřešku vytěžili Predators i druhý gól. Duchene předložil v osmé minutě puk Datemu Fabbrovi, který překonal přesouvajícího se Bena Bishopa.

Faul Corey Perryho

Stars se radovali poprvé až 68 sekund před koncem druhé části. Jason Dickinson objel branku, našel mezi kruhy Comeaua a Pekka Rinne kapituloval. Dallas zůstal při chuti i po pauze. Při vyloučení Colina Blackwella vyrovnal po 58 vteřinách závěrečné části tečí nohou střely Johna Klingberga Mattias Janmark.

Vzápětí sice ještě pomohla Rinnemu po úniku Tylera Seguina tyč, ale ve 46. minutě dovršil obrat při vyloučení Ryana Johansena střelou z pravého kruhu Alexandr Radulov. Za 89 sekund se Rinnem vyražený puk po Janmarkově pokusu odrazil od Faksových bruslí k Sekerovi, který svým prvním gólem v sezoně dovršil výsledek.

V příštím roce bude Winter Classic hostit celek Minnesota Wild na Target Field v Minneapolisu. Oznámil to během utkání v Dallasu komisionář NHL Gary Bettman. O soupeři Wild zatím není jasno.

NHL Winter Classic pod otevřeným nebem na Cotton Bowl Stadium v Dallasu:

Dallas - Nashville 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Branky: 39. Comeau, 41. Janmark, 46. Radulov, 47. Sekera (Faksa) - 6. Duchene, 8. Fabbro. Střely na branku: 35:33. Diváci: 85.630. Hvězdy utkání: 1. Comeau, 2. J. Klingberg (oba Dallas), 3. Duchene (Nashville).